ŠŤASTNÝ, L. Napájecí a monitorovací systém pro internetový uzel [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Macho, Tomáš

Úkolem pana Šťastného bylo navrhnout a realizovat mikroprocesorový systém, který by monitoroval napájení internetového uzlu a v případě potřeby by odpojil akumulátor nebo umožnil reset uzlu. Pro mikroprocesorový systém měl vytvořit softwarové vybavení. Panu Šťastnému se podařilo vytvořit fungující monitorovací systém napájení internetového uzlu, které byl nasazen do ostrého provozu. Pan Šťastný pracoval samostatně, iniciativně, dosažené výsledky pravidelně konzultoval s vedoucím práce. Se svým zařízením se zúčastnil studentské soutěže EIECT2010. Po formální stránce lze práci vytknout zařazení výpočtů přímo do textu bez uvedení vzorců a dílčích schémat.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 50/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 20/20
Využití literatury A 10/10
Formální zpracování práce C 14/20
Navrhovaná známka
A
Body
94

Posudek oponenta

Petyovský, Petr

Zadání této bakalářské práce patří mezi náročné a to po stránce teoretické i realizační. Student v rámci řešení zadání nastudoval dostatečné množství literatury a získané poznatky vhodně aplikoval v realizační části. Zadání práce bylo splněno a dosažené výsledky jsou obsaženy v textu a přílohách práce. Způsob řešení daného úkolu svědčí o vysoké úrovni znalostí studenta v daném oboru a zvolené řešení je správné. Student při řešení bakalářské práce využívá nastudované znalosti, které uvedl v kap. 2. Ostatní části práce jsou již původní a jsou věnovány postupu návrhu zařízení (kap. 3 - 5), realizaci zařízení (kap. 6) a tvorbě softwarového vybavení (kap. 7). Kapitoly 8 a 9 jsou věnovány postupu řešení problémů, ke kterým došlo při realizaci a výsledkům testování zařízení ve zkušebním provozu. Závěrečná kap. 10 je věnována celkovému zhodnocení. Student se při řešení zadání bakalářské práce nedopustil žádných podstatných chyb, které by ovlivňovaly kvalitu výsledků práce. Při budoucí využití (prozatím nevyužívaných) obecných vstupů/výstupů bude nutné je doplnit optickým oddělením. Z formálního hlediska je práce vhodně rozčleněna do dostatečného množství samostatných kapitol, které umožňují dobrou orientaci čtenáře v textu. Všechny kapitoly i přes menší rozsah, poskytují dostatečné informace, přesto by bylo vhodné doplnit alespoň popis návrhu jednotlivých částí zařízení vždy zjednodušeným schématem, aby čtenář při četbě textu nebyl nucen vždy listovat do příloh obsahující celkové schéma zařízení. V textu práce je naprosté minimum gramatických a syntaktických chyb, což svědčí o důkladnosti, s jakou student text zpracoval. Přiložené CD obsahuje výrobní dokumentaci DPS, zdrojové texty programu v jazyce C a samozřejmě text práce. Vzhledem k náročnosti úkolu, množství znalostí nutných k praktické realizaci a dosaženým výsledkům, mohu zodpovědně konstatovat, že předložená práce svědčí o bakalářských schopnostech studenta a práci doporučuji k obhajobě. Studentovi navrhuji hodnocení bakalářské práce stupněm výborně.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce A 50/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse C 15/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
A
Body
93

Otázky

eVSKP id 30456