NĚMEC, D. Jednoduchý fluxmetr s grafickým zobrazením B-H křivky [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Hanák, Pavel

Hodnocení bakalářské práce studenta Davida Němce je pro mě jako vedoucího poměrně obtížné. Student byl totiž v průběhu řešení dlouhodobě nemocen a nemohl se řešení řádně věnovat. Po uzdravení již neměl dostatek času, aby tento poměrně náročný úkol dotáhnul do zdárného konce. Při řešení projevil velkou aktivitu, avšak při osobních konzultacích jsem měl často dojem, že student nechápe některé zcela základní části dané problematiky. Tento dojem je umocněn také tím, že měřicí program v LabView vytvořil těžkopádným vzájemným propojením několika rozsáhlejších vzorových programů (examples) z nápovědy LabView, namísto toho, aby v něm použil jen ty virtuální přístroje, které jsou nezbytné. Na druhou stranu, hardwarová část fluxmetru je zřejmě funkční a pokud by student měl více času na odladění či přepracování programu, pravděpodobně by bylo možné provést požadovaná měření. David Němec se dle svých slov pokusí před vlastní obhajobou ještě doladit měřicí program tak, aby dával správné výsledky. Pokud se mu to podaří, navrhuji komisi hodnocení jeho bakalářské práce výrazně zvýšit nad mnou aktuálně navrhnovaných 55 bodů.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání F 20/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) E 10/20
Formální zpracování práce B 17/20
Využití literatury B 8/10
Navrhovaná známka
E
Body
55

Posudek oponenta

Schimmel, Jiří

Cílem práce bylo realizovat jednoduché meřicí zařízení pro zobrazení hysterezní křivky feromagnetika. První polovina textu práce se stručně věnuje teorii magnetického pole a popisu prostředí LabView a měřicí karty. Druhá polovina je věnována samotné realizaci. Student k zobrazení využil program LabView, k buzení feromagnetika pomocí navinuté cívky výkonový nf zesilovač a vytvořil jednoduchý přípravek s proudovým čidlem. Tvar naměřených hysterezních smyček ale příliš neodpovídá předpokládanému tvaru. Ke generování budicího signálu a k zobrazení výstupních průběhů student použil hotové příklady virtuálních přístrojů z LabView. Z formálního a typografického hlediska je nutné práci vytknout zejména scanované a bez citací uvedené obrázky v kap. 1, formát rovnic a veličin, scházející tečky či čárky za rovnicemi a scházející vysvětlení významu proměnných, pravopisné chyby a překlepy, zbytečné fotografie zařízení a připojení kabelů k nim (obr. 4.4) atd.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání C 15/20
Odborná úroveň práce D 30/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse C 15/20
Formální zpracování práce E 5/10
Navrhovaná známka
D
Body
65

Otázky

eVSKP id 21627