ŠIMIK, M. Výroba a charakterizace nanoporézních aluminových membrán [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Student Milan Šimík pracoval na své práci pravidelně po celý semestr. Práce je obsahově dosti široká a pro splnění zadání bylo třeba provést spoustu experimentů v laboratoři, jelikož výroba nanoporézních membrán zahrnuje spoustu rizikových kroků v rámci kterých může dojít k poškození vzorku a je poměrně časově náročná. Zadání bylo z mého pohledu splněno. Některé oblasti práce by nemusely být tak hluboce zpracovány a naopak jiné by možná zasloužily více pozornosti. Teoretická část je dle mého názoru v pořádku. Naopak diskuze výsledků a celkové formální zpracování (především praktické části) by mohlo být na daleko vyšší úrovni a je znát, že na něj nezbylo dostatek času. Práci hodnotím známkou D (65 bodů).
Student se ve své bakalářské práci zabýval výrobou a charakterizací nanoporézních aluminových membrán. Práce je strukturována do šesti hlavních kapitol včetně závěru. První kapitola obsahuje teoretické podklady o výrobě porézních aluminových membrán a propustností membrán. Tato část práce je strukturována logicky a dokazuje schopnost studenta pracovat s cizojazyčnou literaturou. Bohužel kvalitu práce snižují gramatické chyby, špatná kvalita citovaných obrazů (například obrázky č.: 2, 4, 5, 8, 10) a předpony na konci řádků. Kapitola 2 až 4 se zabývá výrobou a charakterizací vyrobených membrán. Strukturování jednotlivých kapitol a jejich podkapitol je občas chaotické a nelogické. Kapitola 2 popisuje potřebné chemikálie a přípravu používaných roztoků a je psána v dosti nevědeckém stylu – jednotky psané slovem (namísto g je psané gram anebo namísto ml je psaný mililitr). Kapitola 3 s názvem: Praktická část obsahuje tři podkapitoly, ze kterých kapitola ,,Popis pracoviska a zariadení“ sestává z jedné věty a z jednoho obrázku. Druhá a třetí podkapitola obsahují stručný popis výroby membrán a měření propustnosti. Vzhledem k tomu, že kapitola čtvrtá popisuje postup výroby membrán a opakuje fakty z kapitoly č. 3, měla být sloučená s kapitolou č. 3. Kapitola č. 5 s názvem ,,Výsledky a vyhodnotenia“ obsahuje křivky z EIS. Student změřil impedanci dvouelektrodovou metodou bez i s membránou. Bohužel z krátkého popisu a z vyhodnocení se dozvíme jen to, že při měření s membránou impedance vzroste. Kvalitu práce snižují různé gramatické a stylistické chyby, nízká kvalita obrázků a grafů. Jako pozitivum třeba říct, že student dle kapitoly 4.2 a 4.3 strávil dlouhou dobu přípravou jednotlivých membrán. Experimenty byly časově náročné a elektrochemie není předmět vyučovaný na FEKTu, takže student musel dostudovat poměrně mnoho věcí sám. Dle výše uvedených faktů práci doporučují k obhajobě s výslednou známkou 58/E.
eVSKP id 85949