GORYL, J. Laboratorní úloha - IQRF modul pro měření mesh sítí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2024.
Student vypracoval bakalářskou práci na téma „Laboratorní úloha - IQRF modul pro měření mesh sítí“, která se zaměřuje na studium a technickou aplikaci jedné z technologií v oblasti Internetu věcí (IoT). Práce je rozdělena do pěti kapitol, kde první dvě kapitoly poskytují podrobný popis IQRF technologie a srovnání s jinými LPWAN řešeními. Zbytek práce se věnuje návrhu a realizaci hardwarového modulu pro měření mesh sítí. Teoretická část je zpracována na dobré úrovni. V praktické části práce student navrhnul plošný spoj pro práci s IQRF modulem. Práce obsahuje plně funkční řešení schopné sbírat a analyzovat data. Laboratorní úloha přiložená v příloze A je dobře strukturovaná a může být přímo použita pro výuku bez nutnosti dalších úprav. Co se týče formální stránky, práce obsahuje jen ojedinělé překlepy a drobné typografické nedostatky. Student pravidelně konzultoval a pracoval v průběhu celého semestru. Práce byla splněna ve všech bodech a proto hodnotím A / 95 bodů.
Bakalářská práce na téma „Laboratorní úloha - IQRF modul pro měření mesh sítí“ se zabývá studií a technickou aplikací jedné z technologií používané v IoT segmentu. Práce je členěna do pěti kapitol. První dvě kapitoly se věnují popisu IQRF technologie a dalších srovnatelných řešení LPWAN sítí v Internetu věcí. V dalších kapitolách je obsahem návrh technického řešení modulu, realizace hardwaru pro potřeby laboratorní úlohy a její kompletní návrh. Celá teoretická část práce je na velmi dobré úrovni. Obsahové rozvržení a struktura je přehledná a bez nadbytečných informací. V praktické části práce student demonstruje porozumění studovanému tématu a logicky popisuje hardwarový návrh přechodné desky zařízení spolu s popisem funkčnosti. Výstupem je plně funkční řešení schopné sbírat a odesílat měřená data, což poukazuje na pochopení cílové problematiky. Výstupem práce je laboratorní úloha, která je zobrazena v příloze A. Obsahuje dvě části včetně bonusového úkolu. Její zpracování je na velmi dobré úrovni a svojí strukturou je možné ji bez dalších úprav navrhnout na zanesení do výuky cíleného předmětu. V rámci obsahové stránky bych vytknul zobrazení hodnot v několika tabulkách, kde je první uvedena jednotka veličiny a až poté v následujícím sloupci její hodnota. Toto platí např. pro tabulky 3.1 a 2.4. Tabulce 3.2 poté chybí jakékoliv ohraničení zobrazovaných hodnot. Po formální stránce práce obsahuje ojedinělé překlepy a pár typografické nedostatků jako např. zarovnání tabulek k levému okraji. Zadané cíle práce byly splněny v plné míře. Hodnocení práce je 92 bodů, známka A.
eVSKP id 159115