LEFLER, F. Filtrační struktury neceločíselného řádu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Student splnil zadání práce a do zadaného tématu poměrně úspěšně pronikl. Student řešení diplomové práce v počátcích semestru příliš nekonzultoval, následně přistupoval k řešení práce aktivněji. Z formálního hlediska je práce na průměrné úrovni. Výhrady mám především k popisu prvku EL2082 (str. 32). Dále mohla být provedena hlubší analýza simulovaných obvodů. V práci se vyskytuje i mnoho typografických chyb. Nejhodnotnější částí práce jsou dosažené výsledky experimentálního měření vybraných filtrů fraktálního řádu. Práci hodnotím známkou C/75.
Předložená diplomová práce pojednává o analýze filtračních struktur fraktálního řádu. Práce je rozčleněna do sedmi hlavních kapitol, kde se student postupně věnuje obecnému popisu a dělení filtrů přes obecný popis návrhu filtrů fraktálního řádu až po simulaci a realizaci navržených zapojení. Student navrhl čtyři zapojení a následně prakticky zrealizoval dvě zapojení a podrobil je experimentálnímu měření. Zadání práce považuji tedy za splněné. K práci mám následující výhrady. Na Laplaceův operátor je v některých částech práce odkazováno jako "s" a v některých jako "p". Toto by bylo třeba sjednotit. Značení vstupů a výstupů použitých aktivních prvků u jejich schematických značek a možné realizace užitím univerzálního proudového konvejoru spolu vzájemně nekorespondují a není tedy možné zjistit, který vstup, či výstup obecného prvku souvisí se stupem/výstupem proudového konvejoru. V kapitole 7 není vysvětleno, jak je dosaženo hodnot přenosů v jednotlivých větvích navržených obvodů. Student tvrdí, že v případě prvku EL2082 se na řídící pin "Vgain" přivádí řídící proud namísto řídícího napětí. V práci se vyskytují i další méně závažné chyby a nepravdivá tvrzení. Práci hodnotím D/68 bodů.
eVSKP id 93780