PEŠOUT, R. Návrh zástavby čidla zdvihu do přední odpružené vidlice kola [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2023.

Posudky

Posudek vedoucího

Strecker, Zbyněk

Hlavní cíl bakalářské práce byl v základní podobě splněn. Předložené řešení má potenciál splnit hlavní funkci – tedy měření zdvihu pomocí magnetického enkodéru MHL-200. Z hlediska výroby a sestavení je navržené řešení poměrně komplikované a není tak příliš vhodné pro sériovou výrobu. Navržení řešení také nezohledňuje některé problémy, které zástavbou čidla vznikly (odebrání elastomeru atd.). Postup práce byl z mého pohledu poněkud nekoncepční, kdy rešeršovaná řešení senzorů nejsou dostatečně analyzována a osvědčená konstrukční řešení tak nebylo možné převzít do nové konstrukce. Stejně tak nebyly adekvátně vyhodnoceny výsledky úvodního experimentu a závěry tak nebyly promítány do finálního řešení. Práce probíhala ve vlnách, kdy se střídala krátká období intenzivní práce s dlouhými úseky pasivity. Konzultace probíhaly sporadicky, navíc předkládané podklady nebyly kvalitně zpracovány. I přes výše popsané výhrady si ale myslím, že předložená práce dokazuje jistou úroveň invence studenta a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání D
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod D
Vlastní přínos a originalita D
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry E
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii D
Logické uspořádání práce a formální náležitosti C
Grafická, stylistická úprava a pravopis C
Práce s literaturou včetně citací C
Samostatnost studenta při zpracování tématu D
Navrhovaná známka
D

Posudek oponenta

Jeniš, Filip

Student se zabýval návrhem zástavby čidla zdvihu do přední odpružené vidlice kola. Student v práci navrhl 2 řešení: první – testovací, které použil k experimentálnímu ověření funkčnosti snímání; a druhé – finální konstrukční návrh zástavby senzoru ve vidlici. Testovací držák mi připadá řešený velmi amatérsky, rybinové vedení zhotovené z plastu pomocí technologie FDM musí mít i po vybroušení velmi špatnou strukturu povrchu, která musí způsobovat nadměrné zadírání mechanismu. Chybí tu jakýkoliv popis provedeného experimentu, a co bylo jeho cílem. Výsledky experimentu jsou poněkud zmatečné a při neznalosti cíle experimentu je těžké zhodnotit jejich přínos pro práci. Co se týče konstrukčního řešení zástavby čidla ve vidlici, líbí se mi nápad umístit senzoriku do pružiny, nicméně přeložené řešení považuji za zbytečně složité. Celkově práce působí odbytě, nicméně je zřejmé, že její cíle byly splněny. Práci tedy doporučuji k obhajobě s hodnocením D.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání C
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod E
Vlastní přínos a originalita D
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry E
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii E
Logické uspořádání práce a formální náležitosti D
Grafická, stylistická úprava a pravopis D
Práce s literaturou včetně citací C
Navrhovaná známka
D

Otázky

eVSKP id 145796