GARDÁŠ, V. Analýza konvergovaných sítí pomocí simulací [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Student Vít Gardáš zpracoval bakalářskou práci na téma „Analýza konvergovaných sítí pomocí simulací“. K semestrální práci v zimním semestru přistupoval student Vít Gardáš zodpovědně, ale od prosince 2015 se mnou prakticky nekonzultoval. Tím se stalo, že nejsem vůbec spokojen s teoretickým úvodem, neboť se nadbytečně zabývá historií a práce neukazuje současné a budoucí trendy. Například alespoň pojem Ethernet nebo jinou perspektivní technologii jsem v práci hledal marně. Autor měl také určit, pro které partie předmětu Vysokorychlostní komunikační systémy je možné s ohledem na zefektivnění výuky použít vhodné modely a simulace. Tento úkol zadání je splněn na hranici uznatelnosti, neboť kapitola s takovým zaměřením chybí a v textu lze najít rozbor v tomto smyslu jen velmi obtížně. Odkazy na použitou literaturu jsou uvedeny sporadicky a je otázka, jak autor pracoval s dvaceti položkami literatury, když v textu jsou uvedeny hlavně obecně známé skutečnosti. V této souvislosti neodpovídá práce požadavkům na odborný text. Na druhé straně hlavní vlastní přínos studenta, tedy návrh alespoň dvou laboratorních úloh, byl splněn dobře, i když úloha č.2 „Simulace modulace PCM“ nepatří do uvažovaného předmětu, ale do předmětu jiného. Tento nedostatek vznikl také nezájmem studenta o konzultace s vedoucím. Vlastní návody na laboratorní cvičení včetně informací pro vyučující a kontrolní otázky jsou však zpracovány na odpovídající úrovni a bude je možno zařadit do výuky. Využitelné bude také představení prostředí Matlab a Simulink. Práce přes uvedené výtky splňuje zadání, odpovídá požadavkům na bakalářskou práci a doporučuji ji k obhajobě Návrh hodnocení: D/66
Student Vít Gardáš se měl v bakalářské práci na téma „Analýza konvergovaných sítí pomocí simulací“ zabývat současnými a budoucími trendy konvergovaných sítí. Místo toho v práci prezentuje již dávno známé poznatky a nijak téma nových trendů nerozvíjí. Po obsáhlém historickém úvodu následuje aplikovaná část práce, ve které je jakási snaha již patrna a úlohy jsou vytvořeny. Jejich kvalita je však průměrná. V celé práci student střídá činný a trpný rod, dopouští se hrubých chyb a nepřesných až zavádějících tvrzení bez podložených zdrojů. Odkazy na vzorce jsou pravděpodobně generovány automaticky, ovšem nesprávným formátováním. Díky nesprávnému formátování práce jsou nadpisy některých kapitol v jiném fontu písma, než text pod nimi, stejně tak jako různé odsazení řádků v odstavcích. Celkově práce působí nekvalitně. Vzhledem k projevené snaze patrné z dokončených laboratorních úloh v aplikované části uděluji studentu hodnocení E/55 bodů.
eVSKP id 93663