FRANTIŠEK, M. Implementace ovládačů pro bezdrátovou senzorovou jednotku [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Student pravidelně konzultoval zadanou problematiku a svědomitě pracoval na jejím řešení, přičemž zadání vedoucího splnil. Při řešení práce prokázal samostatnost a kreativitu. Práce jak z odborného, tak z formálního hlediska vyhovuje úrovni odborné práce. Zpracovaná bakalářská práce obsahuje všechny nutné základy pro tvoření ovladačů periferních zařízení a jejich praktickou implementaci dle konvencí softwarového balíčku BitCloud. S prací studenta jsem byl spokojen a hodnotím ji známkou A 93 bodů.
Cílem bakalářské práce bylo implementovat ovladače pro analogové a digitální periferní zařízení připojené k senzorové jednotce. Dle detailní studie práce mohu konstatovat, že student zadané cíl práce splnil. Práce je strukturována do šesti přehledných kapitol, ve kterých student popisuje používané sběrnice, softwarový framework Bitcloud, použitý hardware a postup implementace vybraných ovladačů. Práce obsahuje minimum překlepů a gramatických chyb a je doplněna výstižnými obrázky. Dovolil bych si vyzdvihnout preciznost, se kterou student detailně popsal postup implementace nových ovladačů pro frameworku Bitcloud. Takovýto postup bude velice přínosný pro další vývojový aplikace pracujících s daným frameworkem. Student ve své práci pracuje s 12 referenčními odbornými zdroji, což zvyšuje kvalitu jeho práce. Pochválil bych vložené diagramy funkcí v přílohách, které jsou velice detailní a výstižné. K práci mám následující připomínky: V práci se občas nachází technické nepřesnosti, jako např., když student uvádí, že pro komunikaci po I2C sběrnici jsou potřeba 4 vodiče (str.12) a následně na straně 16 popisuje, že jsou pro komunikaci potřeba vodiče dva. Pokud student měl v úvodu i napájecí a zemnící vodič, bylo by to dobré blíže specifikovat. Na některé obrázky se student v textu vůbec neodkazuje, viz Obrázek 24. Dále by bylo vhodné pro analogově digitální převodní k používat zavedenou zkratku AD nikoliv AČ. V praktické části bych ocenil, kdyby student do textu vložil záznam z logického analyzátoru, na kterým by popsal příklad funkčnosti komunikace např. s I2C senzorem. I přes výše uvedené výtky práci hodnotím velice kladně a doporučuji ji k obhajobě.
eVSKP id 73776