TILLER, J. Vstupní část kvadraturního přijímače pro pásmo UHF [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Student prostudoval a pochopil podstatu problému. Rozebral požadavky na vysokofrekvenční část přijímače UHF pro paralelní zpracování signálů a navrhl odpovídající obvodové řešení. Navržené obvody realizoval a změřil jejich parametry. Student se zadanému úkolu věnoval systematicky a prokázal dobrou orientaci v zadané problematice, stejně jako individuální aktivitu při shánění speciálních součástek. Zadání projektu bylo splněno.
Předložená diplomová práce splňuje zadání v plném rozsahu. Student se seznámil se softwarovým prostředím Ansoft Designer. Při návrhu zařízení mimo Ansoft Designeru vhodně využil i Matlab a schopnost programování v jazyce Visual Basic. Navržené a simulacemi v Ansoft Designeru ověřené zařízení bylo následně zkonstruováno, oživeno a byly u něj proměřeny klíčové parametry. Z předložené práce je patrné, že student má velmi dobrou představu o souvislostech v řešené problematice. Jednotlivé kroky při řešení zadaných úkolů jsou voleny správně a v logickém sledu. Chválím studenta za provedená měření na reálném vzorku, a jen připomínám, že nastavení spektrálního analyzátoru je zvykem uvádět u každého prezentovaného výsledku měření, neboť to usnadňuje interpretaci výsledků. Bylo by vhodné, lépe volit pojmenování u některých uvedených průběhů (např. obr. 3.1 - 3.4 nereprezentují "výstupní spektrum zesilovače...", ale spíše závislost přenosu dotyčného zesilovače na kmitočtu). Předložený text diplomové práce je zcela správně psán v pasivu, což hodnotím kladně. Škoda, že v práci nejsou uvedeny fotografie zkonstruovaného zařízení. Třebaže jednotlivé větve vyvinutého kvadraturního přijímače - i přes dodatečné úpravy a snahu studenta o nápravu - vykazují částečně odlišný přenos, hodnotím práci jako zdařilou.
eVSKP id 52372