MIHAJLOVIĆ, A. Biosenzory na bázi modifikovaných nanočástic [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Hubálek, Jaromír

Studentka se věnovala řešení dílčích problémů řešených v rámci výzkumu v Laboratoři mikrosenzorů a nanotechnologií. Oblast kvantových teček zvládla po teoretické úrovni velmi dobře. Se zadáním a řešením se studentka vypořádala také velmi dobře, přes počáteční potíže v s experimentální prací. Přes náročnost práce se podařilo zadání, jejímž součástí bylo provést řadu experimentů a vyhodnocení, splnit, i když se experimenty ukázaly velmi komplikované a bylo potřeba proces mnohokráte opakovat při různých modifikacích. Aktivita studentky byla adekvátní práci, do laboratoře přicházela pravidelně, své experimenty průběžně konzultovala a díky tomu vznikly předložené výsledky, které si ale ještě vyžádají další pokračování na optimalizaci metodiky možná v navazující diplomové práci. Po formální stránce je práce zpracována na velmi dobré úrovni, i když s jejím zpracováním měla studentka obtíže. Struktura i rozsah textu je adekvátní bakalářské práci. Grafické zpracování vycházelo z konzultací a předkládá pokud možno účelné zobrazení výsledků pro snadnou orientaci a jasné pochopení. Při diskusi výsledků projevila vysokou míru samostatnosti a odbornosti. Literatura je nadprůměná, což odpovídá potřebám projektu, které je tematicky široké a odborně hluboké. Celkovou úroveň práce hodnotím stupněm B a doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
B
Body
86

Posudek oponenta

Majzlíková, Petra

Ana Mihajlović se ve své bakalářské práci zabývala studiem kvantových teček na bázi polovodičů AIIBVI. V teoretické části práce studentka seznamuje čtenáře s problematikou kvantových teček, možností jejich syntézy, modifikace, biokonjugace a rovněž uvádí možnosti jejich využití v bioaplikacích. Tato část práce je přehledně členěna a obsahuje aktuální informace o dané problematice. V experimentální části se studentka zaměřila na přípravu kvantových teček CdTe s využitím tří různých stabilizátorů (GSH, MPA, TGA), modifikaci připravených kvantových teček pomocí EDC a nakonec konjugaci modifikovaných i nemodifikovaných kvantových teček s BSA. K charakterizaci vzorků byla využita fluorescenční spektroskopie a obdržené výsledky jsou poměrně dobře diskutovány ve třetí části práce. Studentce se podařilo úspěšně připravit kvantové tečky CdTe s využitím všech tří zvolených stabilizátorů a rovněž konjugace modifikovaných i nemodifikovaných vzorků s BSA byla úspěšná. Grafická stránka práce je na dobré úrovni, práce je v celém rozsahu vhodně a přehledně členěna. Při čtení jsem však narazila na několik překlepů, ne zcela vhodných formulací, neúplných překladů názvů chemických sloučenin, styl citování literárních zdrojů není jednotný a ne vždy jsou dodržena základní typografická pravidla. Předkládaná práce splňuje zadané požadavky a i přes drobné formální nedostatky ji doporučuji k obhajobě a hodnotím velmi dobře (B).

Navrhovaná známka
B
Body
80

Otázky

eVSKP id 51792