JEMELÍK, L. Návrh měřících struktur pro obvody s diferenčními signály [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2011.

Posudky

Posudek vedoucího

Jeřábek, Jan

Studentovi se podařilo zadání z velké části splnit, jeho aktivita výrazně vzrostla s blížícím se odevzdáním práce. Nejvýznamnější část student úspěšně prakticky realizoval a změřil. Celkový výsledek hodnotím známkou C/77.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání C 39/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) D 13/20
Formální zpracování práce B 16/20
Využití literatury A 9/10
Navrhovaná známka
C
Body
77

Posudek oponenta

Hanák, Pavel

Diplomová práce Lukáše Jemelíka působí značně rozporuplně. Student úspěšně provedl velké množství simulací za účelem nalezení optimální kombinace aktivních prvků v převodnících U/I a I/U. Ale v textu práce neuvedl ani jedno simulační schéma ze systému PSpice. Pro každou kombinaci aktivních prvků student v tabulkách uvádí jiné hodnoty součástek. Ale už nikde nevysvětluje, jak k těmto hodnotám dospěl. A dva převodníky student dokonce realizoval, avšak jejich konstrukci a naměřeným údajům věnuje pouhé dvě strany. Nejsem si proto jist, zda student problematice dostatečně porozuměl, či zda jsou tyto rozpory způsobeny pouze nekvalitním zpracováním textu práce. Student v celé práci používá nesprávné či matoucí pojmy. V úvodu zmiňuje hned několik možných topologií převodníků, ale nějaký podrobnější popis či porovnání výhod či nevýhod u nich chybí. Práce tím navozuje pocit, že student volil kvantitu nad kvalitou. Je též s podivem, že pro finální realizaci nakonec byla použita zcela jiná topologie převodníku, než které byly popsány v tomto úvodu. Student přitom nikde nevysvětluje, jak k této finální topologii dospěl. V předposlední kapitole je nejasné zapojení přístrojů při měření. Mohu se tak pouze dohadovat, že student oba převodníky zapojil do série a měřil je společně. Student se též ani nepokusil odhalit, proč má realizovaný převodník výrazně nižší šířku pásma oproti simulacím. Tuto skutečnost v závěru pouze komentuje ničím nepodloženými dohady. Zcela pak chybí měření velikosti vlastního offsetu převodníků či potlačení souhlasného napětí, což jsou pro měřicí převodníky veličin poměrně důležité údaje. Po formální stránce práce vykazje značné nedostatky. Všechny obrázky v přílohách jsou rozmazané nebo špatně čitelné. V textu je velké množství typografických i pravopisných chyb. Student často používá hovorové slovní obraty a výrazy, což je v technickém textu nevhodné.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce D 30/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse F 8/20
Formální zpracování práce D 6/10
Navrhovaná známka
D
Body
64

Otázky

eVSKP id 39897