WEISS, L. Návrh ovládacího zařízení pro vibrografické měření [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Cílem této diplomové práce byl návrh a realizace ovládacího zařízení pro vibrografické měření. Student měl za úkol vytvořit zařízení, které dokáže zpracovat signály z mechanické části měřicího systému v širokém rozmezí a na základě vhodného algoritmu ovládat obrazové snímání měřeného objektu pomocí kamer. Veškeré požadavky na výsledné zařízení poskytovala společnost Sobriety, která je zároveň zadavatelem tématu a v současné době toto zařízení již využívá pro potřebu měření. Student po celou dobu vypracovávání projektu jevil nadstandardní zájem o dosažení co nejlepšího výsledku své práce, což se mu téměř bezezbytku vyplnilo. Během práce na projektu prokazoval samostatnost a schopnost profesního růstu. Díky enormnímu pracovnímu nasazení dokázal systém realizovat v předstihu, takže v době tvorby textové části byl již systém použit za účelem vibrografických měření. Navíc v průběhu realizace diplomové práce již tvořil další verzi ovládacího systému v intencích zadavatele. K dispozici je posudek jednatele zadávající společnosti, ve kterém se vyjadřuje celková spokojenost jak s výsledkem práce, tak s přístupem studenta. Možná mírným nedostatkem práce je napájecí část systému, která je funkční, nicméně vykazuje známky určitých kompromisů vzniklých novými požadavky na jedné straně a snahou použít dosavadní osvědčené řešení. Tato skutečnost ovšem nijak nenarušuje celkový výborný dojem z předložené práce. Textová část diplomové práce je dobře strukturovaná, srozumitelná a bez větších stylistických pochybení. Celkově hodnotím práci jako výbornou.
Studentem odevzdaná práce na téma „Návrh ovládacího zařízení pro vibrografické měření“ je na velmi vysoké úrovni. Student v teoretickém úvodu nejprve definoval a rozčlenil technickou diagnostiku obecně a následně vymezil pojem vibrografického měření. V druhé části práce byl popsán princip měření se systémem MERCURY RT, parametry měření a synchronizační režimy. V dalších částech práce se student zabýval návrhem synchronizačního zařízení a jeho algoritmu. V poslední části jsou přiloženy obrázky s finálním výrobkem i ověřením jeho činnosti. I přes nějaké formální nedostatky, překlepy v práci a nelogické poskládání napájecího zdroje, hodnotím odevzdanou diplomovou práci 96 b, tedy známkou A.
eVSKP id 85718