STŘIŽÍK, J. Vizualizace dat z 3D laserového skeneru [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.
Student dokázal nastudovat rozsáhlou problematiku 3D zobrazování a aplikovat ji na data, naměřená 3D laserovým skenerem. Student pracoval samostatně, konzultoval v dostatečné míře všechny aspekty své Diplomové práce. Na konzultace chodil vždy připraven, dobře pracoval s dostupnou literaturou, zejména s online zdroji. V posledním měsíci práce si musel student poradit s mou nedostupností, což zvládl výborně. Předložená diplomová práce prokazuje studentovy inženýrské schopnosti a doporučuji ji k obhajobě.
Zadání diplomové práce lze po stránce odborné označit spíše jako méně náročné. Náročnost po stránce časové závisí na předchozích znalostech a zkušenostech diplomanta s touto problematikou, např. znalostí platformy XNA. Zadání jako celek lze považovat za splněné. Odborné znalosti studenta prezentované v práci jsou průměrné. Většina kapitol vychází z převzatých informací a je sestavena v logickém sledu. Zkráceně je v těchto kapitolách popsán princip laserových skenerů, elementární homogenní transformace aplikovatelné na mračno bodů a způsob realizace základních operací na platformě XNA. Vlastní studentova implementace je popsána v posledních kapitolách (20 stran). V popisu vlastní implementace jsou místy uvedeny zbytečné a triviální části kódu (např. vyhodnocení typu stisknuté klávesy). Naproti tomu důležité informace, jako je např. specifikace počítače, pro který je vyhodnocená časová náročnost platná, zmíněna není. Stylistická úprava práce je bez výhrad. Práce obsahuje zcela minimální počet gramatických chyb. Zdroje informací, ze kterých bylo čerpáno jsou dostatečně citovány. Vzhledem k menší odborné náročnosti zadání diplomové práce bych očekával, že se student o to více bude věnovat kvalitě implementace zvoleného řešení a jeho popisu. V teoretickém úvodu jsou jen příliš obecné informace, konkretizující informace vázající se na studentovu práci chybí. Jedná se např. o bližší specifikaci použitých vstupních dat. Student např. neřešil, zda je kladný směr jednotlivých os orientován stejně u dat ve vstupním souboru tak i ve vizualizačním prostředí. Přiložená vizualizační aplikace zobrazuje vstupní data zrcadlově oproti realitě. Definování absolutní pevné cesty k souborům vstupních dat a jejich názvů přímo ve zdrojovém kódu aplikace nepovažuji za uživatelsky přívětivé řešení. Student mohl vlastní implementaci věnovat více času a zajistit tak její větší kvalitu. Předložená diplomová práce svědčí o inženýrských schopnostech studenta. Práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 66339