ADAMEC, M. Stanovení času snímání kamer [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Bakalář věnoval práci potřebný čas, práci si rovnoměrně rozvrhl. Postup prací mi pravidelně prezentoval, konzultoval pouze závažnější problémy.
Zadání bakalářské práce Matúše Adamce patřilo mezi středně náročná témata. Požadovaným cílem práce bylo vytvořit metodiku pro zjišťování času pořízení snímku. Ze skladby samotné práce i z dosažených výsledků je patrné, že student k problému přistupoval prakticky. V teoretickém úvodu, kde je popsána problematika snímání scény kamerou, postrádám zmínku o extrémním významu časové latence datového přenosu pořízeného snímku v závislosti na použitém rozhraní jakožto nejdůležitější neznámé, což uděluje tomuto tématu motivaci. Dále v úvodu postrádám alespoň částečný rozbor v současné době používaných způsobů pro zjištění času pořízení snímku (např. kamery s NTP a časovým razítkem). V další kapitole je popsán vytvořený rotační přípravek, který student navrhnul a vyrobil za účelem zjištění času pořízení snímku. Srdcem je jednočipový počítač Atmel ATmega16, podle zdrojového kódu na přiloženém CD je student schopným programátorem jednočipů, kód je přehledný a čitelný. V třetí kapitole jsou popsány metody pro nalezení obvodové kružnice rotačního disku i směrnice dělící roviny, zejména Houghova transformace. Dále je popsána uživatelská aplikace sloužící pro testování. V další kapitole jsou již stanoveny časy pořízení snímku pro FireWire kamery s nízkou a USB kamery s vysokou časovou latencí datového přenosu. V poslední kapitole je pak shrnutí dosažených výsledků, metodika je zvolena správně. Celá práce je napsána v logickém sledu, po formální stránce bez chyb. Práci doporučuji k obhajobě Navrhuji hodnocení bakalářské práce stupněm: Dobře - C (78).
eVSKP id 85417