ŠÁTEK, D. Záporné elektrody pro sodno-iontové akumulátory [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2019.

Posudky

Posudek vedoucího

Máca, Josef

Pan Dominik Šátek zpracoval bakalářskou práci na téma Záporné elektrody pro sodno-iontové akumulátory. Během zpracovávání bakalářské práce se pan Šátek seznámil s principem funkce sodno - iontových akumulátorů včetně různých druhů záporných elektrodových hmot. Teoretická část je psána přehledně a systematicky. Praktická část popisuje výrobu elektrod, popis procedur a shrnutí výsledků, je škoda, že obsahuje mnoho hovorových výrazů, které nejsou příliš vhodné pro technický text. V práci se také vyskytují překlepy a stylistické chyby. Pan Šátek docházel pravidelně během celé doby zpracovávání bakalářské práce. V laboratoři, po úvodním zaučení, pracoval samostatně a se zájmem o řešenou problematiku. Na konzultace chodil připraven a s věcnými otázky. Zadání bakalářské práce bylo splněno, a proto práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
B
Body
81

Posudek oponenta

Libich, Jiří

Bakalářská práce studenta Dominika Šátka se zabývá problematikou sodnou-iontových akumulátorů, především se věnuje problematice záporný elektrodových materiálů pro tyto akumulátory. Téma práce je samo o sobě velmi zajímavé, věnuje se aktuální problematice, která je předměte zájmu ve výzkumu elektrochemických zdrojů. K práci mám několik připomínek, které se týkají stylistické a formální úrovně. Jedná se především o rozostřené obrázky, či obrázky v nevyhovující velikosti např. obrázek 4-1 na straně 16. Obrázek 2-3 je rozostřený navíc nerespektuje český formát zápisu desetinných míst. Některé obrázky používají jiné typy písma než ve zbytku práce např. obrázek 5-17. Coulombická účinnost je nevhodně značena písmenem Q. Realizované experimenty jsou logicky uspořádané, výsledky z nich jsou srozumitelně a jasně prezentované. Velmi kladně hodnotím výzkum zvodivujících příměsí do materiálu elektrody a její vliv na výslednou kapacitu elektrody. Celá práce představuje zajímavou studii záporných elektrodových hmot založených na sodných titanátech. Práci studenta se zdroji hodnotím dostatečně. I přes zmíněné nedostatky, cílů uvedených v zadání práce bylo dosaženo. Doporučuji tuto bakalářskou práci k obhajobě s hodnocením: 77 bodů (známka C) Doplňující otázky: 1. Můžete znovu popsat a vysvětlit obrázek 2-3 na str. 11? 2. Některé zdroje, konkrétně např. Wei Wang et al. Microspheric Na2Ti3O7 consisting of tiny nanotubes: ananode material for sodium-ion batteries with ultrafastcharge–discharge rates, Nanoscale, 2013, 5, 594 uvádí teoretickou kapacitu materiálu Na2Ti3O7 Q = 311mAh/g, můžete vysvětli proč? 3. Na str. 32 v prvním odstavci uvádíte nejvyšší dosaženou účinnost 110,65 %, můžete vysvětlit, jak je to možné?

Navrhovaná známka
C
Body
77

Otázky

eVSKP id 119570