BRÁZDOVÁ, D. DŮM NA HRANĚ - Valašské Meziříčí, ulice Sokolská [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury. .

Posudky

Posudek vedoucího

Hrabec, Josef

Návrh uzavírá a vymezuje stávající zástavbu vůči sídlišti, vytváří přitažlivý veřejný prostor a současně umožňuje komunikaci obou částí města. Jeho současná architektura má vhodné měřítko a vhodně doplňuje stávající strukturu.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Přístup studenta ke zpracování A Studentka pracovala samostatně a systematicky, dílčí problémy konzultovala s odborníky na danou problematiku. Prokázala dobrou orientaci v typologii vložených provozů i v otázkách konstrukčního řešení jednotlivých částí stavby.
Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Vojtová, Lea

Přes uvedené připomínky se domnívám, že se jedná o kvalitně zpracovanou práci. Architektonické řešení se mně jeví jako klidné, vycházející z kontextu území a vhodně dotvářející lokalitu.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Urbanistické řešení A Návrh dotvoření stávající zástavby vhodně reaguje na prostorovou strukturu území a předěl mezi historickou a novodobou zástavbou. Vhodně pohledově historickou zástavbu uzavírá, vytváří novou dominantu a nový veřejný prostor. Parcelace pozemku již vychází z měřítka navržené stavby. V situaci by bylo vhodné, místo vržených stínů, zakreslit střešní kryt navržené stavby.
Architektonické řešení A Hmotové a architektonické řešení je současné, měřítko fasád reaguje na okolní zástavbu. Parter a 2. NP stavby je odlišeno z důvodu využití pro služby, administrativu (kanceláře) a veřejnou vybavenost. Části objektu určené pro bydlení jsou čtyřpodlažní, zčásti zastřešené stanovými střechami. Vnější výraz stavby považuji za vhodný a invenčně řešený, včetně barevného ztvárnění.
Provozní řešení B Je celkem vhodně navrženo, vychází z potřeb lokality a z objemu navržené stavby. Zajišťuje dostatečně parkování v podzemních podlažích stavby, v nadzemních podlažích jsou navrženy prostory pro veřejnou vybavenost, služby a kanceláře. Ve 3. a 4. NP jsou byty. Provozní řešení je přehledné a funkční, vytváří samostatně fungující celky s potřebným zázemím. V některých částech není dispoziční řešení zcela dořešeno. Například 1.NP- obchodní parter, místnost č. 114 kuchyně, 113 zázemí kuchyně, 115 kotelna, správce, strojovna vzduchotechniky. Domnívám se, že uvedené prostory nelze ponechat bez dalšího členění. Zázemí kuchyně (asi šatna a denní místnost) je bez oken, má přímý vstup zvenku, vstup do sanitátního zázemí je bez předsíně…
Technicko konstrukční řešení C Konstrukční řešení je patrné z výkresové části a je popsáno v textové části. Jedná se o skeletový systém se zděným obvodovým pláštěm. Uvedený modul skeletu je 8,1 x 8,1m. Proč zrovna 8,1m? Pokud modul vychází z garážového stání a kce, vychází na 8,00m.
Formální úroveň B Je na odpovídající úrovni, poněkud schématické a to se jedná o zmenšenou podobu práce. V půdorysech chybí označení vedení řezů.
Navrhovaná známka
B
Body
84

Otázky

eVSKP id 52784