PILMAJER, P. Řízení scénického osvětlení [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Levek, Vladimír

Zadání předložené práce bylo vytvořeno na základě požadavků studenta. Ten se ve volném čase zabývá technickou obsluhou kulturních akcí a ovládací konzoli pro řízení osvětlovací techniky pro své produkce potřebuje. Z těchto aspektů vyplývá jeho mimořádné nasazení s cílem zdárné realizace práce bez nutnosti motivace. Student v dostatečné míře konzultoval všechny kroky v oblasti návrhu, byl vždy pečlivě připraven a vždy působil dojmem velkého zaujetí pro návrh všech částí svého systému. Tedy návrh obvodového řešení, konstrukční část i návrh programového vybavení. Celou práci dokončil s předstihem, takže ji mohl předvést prostřednictvím několika ukázek. V průběhu řešení celé bakalářské práce byl znatelný jeho profesní růst a velmi oceňuji schopnosti poučit se z chyb, které provázely a zajisté vždy provází vývoj v jakékoliv oblasti. Dalším kladem studentova přístupu je, že v průběhu realizace práce nacházel možná vylepšení pro další etapu vývoje, tedy nespokojil se s pouhým splněním současných cílů, ale diskutoval o všech možných zlepšení stávajícího systému. Mírnou nevýhodou studenta, je jeho psaný projev, který musel být několikrát korigován do výsledné podoby. Naštěstí díky vysokému pracovnímu úsilí, zbylo v závěrečné fázi práce dostatek času pro tyto korekce a výsledná úroveň textu podle mého úsudku odpovídá úrovni realizovaného výrobku. Práci hodnotím jako výbornou.

Navrhovaná známka
A
Body
94

Posudek oponenta

Čožík, Ondřej

Studentem zpracovaná práce na téma „Řízení scénického osvětlení“ je na velmi dobré úrovni a práce je logicky uspořádána. Nejprve jsou v rámci teoretického úvodu stručně popsány způsoby řízení scénického osvětlení a existující řídicí systémy. V další části pak student řeší výběr vhodných komponent navrhovaného systému s ohledem na požadovanou funkci spolu s konstrukci konzole pro ovládání osvětlení. Následné kapitoly již popisují konkrétní zapojení komponent, návrh DPS a programového vybavení jak pro mikrokontrolér, tak i pro osobní počítač. Po odborné stránce k práci nemám žádné připomínky, naopak bych dále vyzdvihl konstrukční řešení, které student v rámci práce navrhl a vytvořil. V kombinaci s propracovaným zapojením všech komponent se zdá být práce velmi důsledně promyšlená. Bylo by vhodné alespoň do přílohy vložit obrázek finálního zařízení pro demonstraci funkce. Po formální stránce práce obsahuje několik nedostatků, především v anglickém překladu je několik chyb a odkazování na použitou literaturu v textu není správné. V textu se objevují slova jako „nejideálnější“ či „nejoptimálnější“. Nicméně výsledný dojem z práce je velmi dobrý a odevzdanou bakalářskou práci hodnotím 94 b, tedy známkou A.

Navrhovaná známka
A
Body
94

Otázky

eVSKP id 94130