FENDRYCH, M. Vyhodnocování chování spínacího přístroje během vypínání zkratového proudu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Student byl při zpracování bakalářské práce samostatný, aktivně se účastnil potřebného měření a navrhoval zlepšení podmínek při provádění experimentu. Iniciativně prováděl úpravy měřených vzorků přístrojů, aby mohlo být získáno co nejvíce informací. Při zpracování výsledků postupoval samostatně a postupy vhodně konzultoval s vedoucím práce. Správně navrhl metodiku hodnocení polohy kontaktu či oblouku pro vynesení požadovaných závislostí. Bohužel v současné době nemohlo být použito laserového světla pro lepší analýzu vypínacího procesu, protože je třeba vyřešit problém se synchronním spouštěním. Předpokládám, že autor se mimo jiné i této problematice bude věnovat v navazujícím studiu. Předložená bakalářská práce splňuje veškeré požadavky, a proto ji doporučuji k obhajobě.
Student vypracoval bakalářskou práci na téma „Vyhodnocování chování spínacího přístroje během vypínání zkratového proudu“. Práce je přehledně rozdělena do osmi kapitol včetně úvodu a závěru. V prvních kapitolách jsou popsány základní parametry vysokorychlostní kamery Photron a samotná zkušebna spínacích přístrojů včetně zařízení. Jako velice zdařilou kapitolou označuji kapitolu číslo 4. Zde student popsal princip zhášení elektrického oblouku ve spínacích přístrojích nn. Získané poznatky z této kapitoly následně využil u další části bakalářské práce a to v praktickém měření na modulárním jističi pro různé hodnoty napětí a proudů. Získané záznamy z vysokorychlostní kamery správně vyhodnotil a vynesl do grafů, kde se dají jednotlivé analýzy přehledně porovnat. Velkou škodou je, že se z důvodu měsíční odstávky spínací laboratoře nepodařilo synchronizovat rychlokameru s laserovým osvětlením. Bakalářská práce splňuje veškeré podmínky na ni kladené, a proto ji doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 71242