POJER, S. Vliv solí na vlastnosti aprotických elektrolytů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.
Pan Bc. Stanislav Pojer se ve své práci zabývá vlivem různých druhů solí na vlastnosti elektrolytu pro lithno – iontové akumulátory. Na základě výsledků vybral nejvhodnější elektrolyt jak z pohledu elektrických tak bezpečnostních vlastností. Diplomant pracoval vždy po předchozí domluvě samostatně a pečlivě. Předložená diplomová práce splňuje všechny body zadání a kromě drobných nedostatku (pravopis, překlepy) i požadavky na technický text. Diplomant využil různé zdroje literatury od internetových zdrojů přes odborné převážně český psané knihy po odborné články, které však v seznamu literatury nejsou správně citovány. Práci doporučuji k obhajobě.
Tématem diplomové práce jmenovaného studenta je výzkum vodivostí elektrolytů pro lithiové baterie připravených ze směsných rozpouštědel obsahujících sulfolan v různém poměru. Teoretická část je mimořádně kvalitně zpracována. Podotýkám, že uvedený přehled vlastností rozpouštědel je velmi podrobný dobře vystihuje individuální vlastnsoti těchto rozpouštědel. Tato část by měla proto sloužit jako výchozí pro další studenty v následujících obdobích. Obecně lze výsledky shrnout takto: 1. Téma je pro výzkum nových materiálů určených pro elektrolyty lithno-iontových baterií noví a významné. 2. Výsledky jednoznačně ukazují na dobré vlastnosti směsí obsahujících sulfolan 3. Výsledky budou součástí systematického výzkumu prováděného na pracovišti 4. Pro další pokračování bude třeba přejít na měření kapacity ve tříelektrodovém systému, pro což bude třeba vytvořit nové experimentální vybavení. 5. Výsledky měřen elektrodových kapacit lze považovat jen za předběžné či orientační, jsou však zajímavé a dobré jako výchozí bod pro další práci. 6. Práce nese stopy dobrého vedení ze strany vedoucího práce. Uvádím dále poznámky formálního rázu, které nesnižují význam práce. Str. 3 keywords: capacity of bilayer, správně „double layer“ Str. 14 – gramatika: kyselé rozpouštědla základní rozpouštědla Jsou zásaditá neboli basická str. 19 a 20 - Nynquistův graf správně Nyquistův graf dvovrstvy = dvojvrstvy Str. 24 dole: , ion se porto pohybuje Str. 29 – obr. 10 vlastně není obraz molekuly, ale iontu Na+ a ClO4- Str. 31 totéž o LiClO4 Str. 33 první řádek: Pro další soli činili molární hmotnosti Str. 24 – odporová konstanta je určena výrobcem cely nebo byla změřena Práci doporučuji přijmout jako podklad pro státní závěrečnou zkoušku a navrhuji klasifikaci Výborně.
eVSKP id 65606