SEDLÁČEK, P. Hybridní modul pro průmyslovou lokalizaci [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Student při řešení práce postupoval samostatně a cílevědomě. Teoretické přípravě věnoval adekvátní prostor. Poté navrhl a implementoval hybridní platformu pro precizní určení polohy pohybujícího se objektu. Navržený systém je funkční a jeho vyhodnocení podpořil celkem rozsáhlým souborem měření. Student jednoznačně prokázal schopnost řešit technické problémy. Na jedné straně navrhnul DPS včetně rádiové části, na straně druhé také prokázal schopnost psaní aplikací pod embedded systémem ARM. Text práce je psaný v anglickém jazyce a to velice čtivým stylem. V samotném textu se vyskytuje pouze menší počet chyb. Jedinou výtku mám k vyhodnocení měření v zástavbě, kdy student tohle měření zhodnotil pouze slovně, není tak možné si o funkčnosti udělat detailnější představu. Celkově je přínos studenta nesporný, proto hodnotím práci za A/92b. Posudek vypracoval odborný vedoucí diplomové práce Ing. Milan Šimek, Ph.D.
Diplomant měl za úkol navrhnout a realizovat hybridní modul pro prostorově neomezenou lokalizaci. Pro vnitřní lokalizaci je použito doporučené RTLS UWB řešení od firmy Sewio a pro venkovní diplomant vybral modul Reach (L1 RTK GNSS) společnosti EMLID. Pro přenos korekčních dat a vlastních souřadnic na větší vzdálenosti navrhnul a vyrobil plošné spoje pro RF a GSM/GPRS moduly. Z testování bych vyzdvihnul provedené praktické měření pokročilých GNSS metod jako DGNSS, AGNSS, RTK a PPP na modulu Reach se statistickým vyhodnocením. Bohužel obdobné statistické vyhodnocení přesnosti pro vnitřní měření zde chybí. Obsahově má práce rozsáhlý teoretický úvod na úkor popisu technického řešení. Koncepce hybridního systému (Fig. 5.3) není v textu dostatečně vysvětlena a sám obrázek je zavádějící. Spojení obou technologií je třeba si domýšlet. Uvedené I2C spojení mezi tagem a modulem Reach není popsáno a podle přiložených zdrojových souborů ani použito. Umístění RTLS serveru lze vytušit pouze ze závěru. Příloha neobsahuje modifikovaný Sensmap SW, nebo alespoň jeho část pro příjem zpráv v základním a v modifikovaném JSON formátu, prokazující součinnost obou systémů. Po formální stránce je práce na velmi dobré jazykové úrovni s několika překlepy, které až na rovnici 2.4 nijak nekazí úroveň práce.
eVSKP id 93454