SEMANČÍK, M. Využití platformy Intel Galileo v Internet of Things [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Krajsa, Ondřej

Úkolem studenta při řešení bakalářské práce bylo analyzovat možnosti platformy Intel Galileo pro praktické využití v sítích IoT a porovnat s platformou Arduino. Dále měl student navrhnout testovací síť. Mohu konstatovat, že student zadání splnil. Student nejen porovnal obě zmiňované platformy, ale také analyzoval dostupné komunikační protokoly a zejména dostupné systémy pro sběr a zobrazení dat pro IoT sítě. V praktické části student realizoval bezdrátovou senzorovou síť připojenou k IoT pomocí Intel Galileo. Pro zobrazování dat byl zvolen systém ThinkSpeak. Pro komunikaci mezi měřicími uzly a bránou byl implementován nový protokol. Práci doporučuji k obhajobě a hodnotím A/90.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Lattenberg, Ivo

Bakalářská práce je rozsahově odpovídající s počtem 54 stran. Po formální stránce je v pořádku s malým množstvím gramatických chyb a překlepů (jako např. perif0ri9 -> periférií). Občas se objevuje „v této semestrální práci“, ačkoli se už jedná o práci bakalářskou. V části Literatura jsou některé publikace, které nejsou v samotném textu vůbec citovány. Práce má jinak dobrou grafickou úpravu. Po obsahové stránce je diplomová práce rozdělena do sedmi kapitol. První čtyři, teoretické kapitoly, pojednávají o internetu věcí, rozboru existujících vývojových platforem, IoT protokolech a samotných senzorech. V teoretické části mám výhradu k nešťastnému překladu „wearables“ jako „zařízení na oblečení, spíše bych volil pojem „nositelná elektronika“ nebo jen „nositelnosti“. Pátá kapitola se již zabývá praktickým návrhem software a možností využití existujících softwarových balíků. Zde kladně hodnotím především přehledovou analýzu současných platforem, která je velmi užitečná pro rozhodování při návrhu konkrétního řešení. V šesté kapitole je pak podstata samotné práce – návrh a realizace testovací sítě. Student zde navrhl vlastní protokol a strukturu paketů. Poslední kapitolou je pak závěr, Zadání bylo splněno a testovací síť byla navržena a realizována pomocí kombinace obou technologií – Arduino i Intel Galileo. Práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
93

Otázky

eVSKP id 93627