JANUŠ, J. Optimalizace akvizičního procesu získání nového klienta v personální agentuře [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2024.

Posudky

Posudek vedoucího

Kříž, Jiří

Cílem práce bylo optimalizovat akviziční proces získání nového klienta zefektivněním e-mailové komunikace v před-obchodní fázi. Práce je zpracována na velmi dobré úrovni. V samotné práci je patrný systematický a komplexní přístup k řešení dané problematiky. Dílčí části mají logickou návaznost a směřují k vytyčenému cíli. Práce představuje ucelený návrh řešení dle konkrétních podmínek dané společnosti. Zpracování splňuje požadavky závěrečné práce a lze nalézt pouze drobné nedostatky ve formátování, stylistice, či drobných jazykových nepřesnostech. Z práce je zřejmá autorova orientace v dané problematice a systematický přístup pro řešení komplexního problému. Otázka: 1. Jaké nevýhody spatřujete ve vývoji vlastního sftwarového řešení?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod A
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Praktická využitelnost výsledků B
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň A
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Špatenka, Jan

Autor práce prostřednictvím vhodně navržených metod splnil stanovený cíl bakalářské práce. Navržená řešení jsou představena v odpovídajícím detailu a interpretována jasně. Díky této skutečnosti je proto předpoklad skutečně praktické využitelnosti výsledků, a to zejména dojde-li k doplnění kontextu o otázku nákladů navrženého řešení. Práce má srozumitelnou strukturu, je dostatečně podložena informačními zdroji a po formální stránce zcela v pořádku. 

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A Stanovený cíl optimalizace akvizičního procesu je definován jednoznačně a pochopitelně. Z obsahu bakalářské práce je patrné, že tento cíl byl naplněn, a to jak z pohledu vytvoření návrhu řešení, tak výběru vhodného nástroje prostřednictvím vyhodnocení definovaných požadavků na řešení.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod A Zvolený postup řešení popsaný na straně 11 je zcela v souladu se stanoveným cílem a není pochyb o jeho správnosti. Pozitivně hodnotím myšlenku zahrnutí většího množství nástrojů ve fázi průzkumu, a především i následnou simulaci automatizace ve třech nástrojích, které po průzkumu autor vyhodnotil jako vhodné pro daný záměr.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry A Dosažené výsledky jsou interpretovány srozumitelně a jasně. Z tohoto pohledu velmi kladně hodnotím zahrnutí kapitoly 3.9, zejména pak Tab. 5. Na základě těchto prezentovaných skutečností je jednozačně patrný průběh i výsledek testování jednotlivých nástrojů.
Praktická využitelnost výsledků B Autor pracuje s reálným scénářem, na jehož základě vzniklo samotné zadání. Míra detailu analýzy a návrhu řešení je na velmi dobré úrovni a lze tak souhlasit s praktickou využitelností výsledků práce v prostředí, ze kterého zadání vzešlo. Pro zvýšení pravděpodobnosti využití výsledků práce bych doporučil zahrnout alespoň okrajově kapitolu, která se věnuje nákladům navrženého řešení, aby byl při rozhodovacím procesu dodán opravdu celý kontext.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň A Zvolená struktura práce odpovídá jejímu záměru. Autor používá odbornou terminologii a disponuje dobrou jazykovou úrovní.
Práce s informačními zdroji B Práce je podložena dostatečným množstvím kvalitních zdrojů především zahraničního původu. S ohledem na téma a specializaci je pochopitelné časté čerpání z digitálních zdrojů. V teoretické části bych ocenil přítomnost většího množství zdrojů, které by jednotlivá tvrzení navzájem potvrzovaly nebo vyvracely (např. strana 12, kde v celém svém rozsahu dochází k citaci pouze z jednoho zdroje).
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 160752