BÍLEK, L. Výzkum interkalačních vlastností elektrodových materiálů založených na přírodním grafitu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Libich, Jiří

Diplomová práce studenta Bc. Lukáše Bílka se věnuje záporným elektrodovým materiálům pro lithium-iontové baterie. Student se v práci zabývá stanovení difuzních koeficientů přírodního grafitu. Teoretická část práce představuje obecný úvod do problematiky elektrochemie baterií s důrazem na lithium-iontové systémy a využití techniky elektrochemické impedanční spektroskopie (EIS) k stanovení difuzního koeficientu. V praktické části student představuje metodiku výpočtu difuzního koeficientu dvěma způsoby. Následně hodnoty difuzních koeficientů získané dvěma odlišnými způsoby srovnává. Práce studenta především se zahraniční literaturou hodnotím na výbornou. Student prokázal zájem o danou problematiku spolu se značnou píli při realizaci závěrečné práce. Cíle uvedené v zadání práce byly bezezbytku splněny, proto doporučuji diplomovou práci k obhajobě s hodnocením: 90 bodů, A

Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Máca, Josef

Pan Bc. Lukaš Bílek zpracoval diplomovou práci na téma Výzkum interkalačních vlastností elektrodových materiálů založených na přírodním grafitu v rozsahu 74 stran včetně příloh. Teoretická část je psána přehledně a zaměřena na elektrodové materiály a elektrochemickou impedanční spektroskopii. V praktické části pak student porovnává výpočet difúzních koeficientů pomocí dvou metod a to polonekonečné a konečné difúze. Zpracování diplomové práce vyžadovalo pochopení rozsáhle teorie a seznam literatury 62 zdrojů, převážně vědeckých článků tomu odpovídá. V práci se vyskytuje několik chyb, k těm menším bych řadil neformátované indexy, veličiny nepsané kurzívou, chybějící odkaz na tabulku nebo horší kvalita některých obrázků. K závažnějším nedostatkům patří, že student označuje sůl LiPF6 za organickou sloučeninu nebo základní materiál pro kladné elektrody je LiCoC2, jak v textu tak rovnicích, (pravděpodobně překlep z LiCoO2). V závěru je psáno, že výsledky druhé metody jsou přesnější. Nikde však není zmíněno, jaké jsou správné výsledky a jaký je rozdíl mezi nimi a výsledky změřenými v předložené práci. Zadání bylo splněno a i přes drobné chyby práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
B
Body
80

Otázky

eVSKP id 126899