POPELA, V. Generování pozičních dat pro rentgen DPS [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Pan Popela měl vytvořit program, který by dokázal konvertovat poziční data pájecích plošek pro rentgen plošných spojů Phoenix X-ray Micromex 180. Při zadávání jsem původně předpokládal, že pozice plošek budou extrahovány z Gerber dat. To se však při řešení ukázalo jako velmi náročný úkol, který dalece přesahuje očekávaný rozsah bakalářského projektu. Reálná Gerber data totiž obsahovala téměř 200 různých clonek (aperture) a maker a oproti mému očekávání se nepodařilo nalézt knihovnu, prohlížečku či program, který by extrakci rozměrů pájecích plošek usnadnil. Student proto s mým souhlasem analyzoval jiné formáty exportované z CAD programů pro návrh DPS a nakonec vytvořil konverzí program pro ODB++ formát. Student po celou dobu pracoval zcela samostatně, konzultace se mnou byly pravidelné a efektivní. I když výsledný program má určitá omezení (prozatím neumí správně zpracovat některá ODB++ makra), považuji zadání za splněné v celém rozsahu.
Student během své práce vytvořil programy pro generování pozičních dat pro rentgenování plošných spojů přístrojem Micromex DXR-HD. Výchozí data pro programy mohou být vytvořena v software Eagle nebo v některém z programů generujících formát ODB++. Práce je obsahově i formálně na slušné úrovni, zadání bylo splněno. K práci mám jen tyto drobné výhrady. Vyskytují se občasné chyby v obrázcích, zřejmě z důvodu nepozornosti (např. dvakrát stejný blok ve vývojovém diagramu 2.9) a několik překlepů. Dále student mohl lépe popsat, jak spustit vytvořený program pro konverzi ODB++ ve Windows či jiných OS. Práci doporučuji k obhajobě a hodnotím ji známkou A (92 bodů).
eVSKP id 93670