NIMRICHTER, F. Návrh výkonového zesilovače proudu pro induktivní zátěž [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Student Filip Nimrichter během semetru pravidelně chodil na konzultace a věnoval se náplni bakalářské práce. Prostudoval dostatečně podrobně problematiku stability Howlandova zdroj proudu a navrhl pro zvolenou topologii korekční obvody zajišťující stabilitu pro indukční zátěž předpokládanou na pracovišti měření magnetických hysterezních smyček. Vybral vhodné stabilní přesné rezistory a OZ vhodné pro danou aplikaci. Po simulacích obvodu ověřující správnou funkci navrhl DPS a zapojení realizoval. Změřil základní kmitočtové charakteristiky u předpokládané induktivní zátěže i výstupní odpor zesilovače. Po formální stránce práce splňuje požadavky na závěrečnou vysokoškolskou práci, její vzhled lze opravdu pochválit. Navrhuji hodnocení 94 bodů.
Student Filip Nimrichter vypracoval bakalářskou práci zabývající se návrhem řízeného zdroje proudu, určeného pro zařízení k měření magnetizačních křivek feromagnetických materiálů. pro buzení magnetického pole v nelineární induktivní zátěži Text od úvodu po závěr obsahuje 58 stran, což je obvyklý rozsah pro bakalářskou práci. Práce je logicky členěna do pěti částí, doplněných závěrem, seznamem použité literatury a dále elektronickými přílohami obsahujícími podklady pro výrobu DPS. Student použil doporučenou šablonu, práce je psaná v českém jazyce, neobsahuje zásadní chyby. Obrázky, grafy a tabulky mají odpovídající grafickou úroveň. Student správně pracuje se zdroji a vhodně strukturuje text. Jádrem práce je návrh převodníku napětí/proud pro buzení magnetického pole v nelineární induktivní zátěži, s maximálním proudem 4 A, pracující do kmitočtu alespoň 10 kHz. V první kapitole autor uvádí teoretický rozbor měření hysterezních smyček magnetických materiálů. V další části se zaměřuje na návrh zapojení, založený na modifikovaném Howlandově zdroji proudu. Tento návrh je poté optimalizován a ověřen pomocí simulace, zejména s ohledem na stabilitu zapojení. Návrh byl následně realizován a experimentálně ověřen, což je popsáno v závěrečných kapitolách. Musím ocenit jak teoretickou, tak realizační část práce. Student popisuje i problémy, kterým byl nucen při realizaci čelit. Navržený zdroj zřejmě splňuje očekáváné parametry, byt z důvodu popsané závady nebyla provedena všechna zamýšlená měření. Po formální stránce obsahuje práce jen málo formálních chyb či překlepů. Předložený text splňuje požadavky kladené na bakalářskou práci, doporučuji jej k obhajobě s hodnocením A, 90 b.
eVSKP id 151706