LANÍK, J. Systém pro monitorování a nastavení signálového procesoru v digitálním reproduktorovém systému [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Kratochvíl, Tomáš

Úkolem diplomové práce bylo realizovat kompletní SW pro kontrolu digitálního reproduktorového systému s obousměrnou komunikací s DSP. Toto zadání je splněno v plném rozsahu, výsledkem práce je plně funkční SW obsahující všechny funkce potřebné pro konfiguraci i kontrolu zmíněného reproduktorového systému, včetně grafického uživatelského rozhraní. Vyzdvihuji, že SW je postaven na platformě s otevřeným zdrojovým kódem a je možné jej zkompilovat pro různé operační systémy. Po formální stránce je práce v pořádku, je logicky rozdělena, jednotlivé části na sebe dobře navazují, teoretická a praktická část jsou vhodně vyváženy. Diplomant na úkolu pracoval samostatně, konzultoval vždy včas a podle potřeby. Posudek vypracoval: Ing. Petr Opravil, společnost Bang & Olufsen, s.r.o., Kopřivnice

Navrhovaná známka
A
Body
100

Posudek oponenta

Ing. Jiří Stifter, Ph.D., FEL ZČU v Plzni

Předložená práce se zabývá návrhem a praktickou realizací sw aplikace s grafickým rozhraním, která je určena pro řízení inteligentního zvukového multikanálového systému. V první části práce autor stručně popisuje problematiku FIR a IIR filtrů, popis je však velmi obecný a nejsou z něj patrné konkrétní souvislosti s řízenou hw jednotkou. Autor také vůbec nezmiňuje problematiku výpočtu modulu spektra tak, jak je v aplikaci implementováno, resp. jeho převod do logaritmického zobrazení. Dále následuje stručný popis vývojových prostředí vhodných pro tvorbu aplikace a stručná charakteristika hw komunikačních rozhraní. Ve zbývající části práce autor popisuje vlastní sw aplikaci, uvedený popis je však v některých částech méně přehledný a není zcela jasné, jaké konkrétní operace musí aplikace provádět. V závěrečné části práce autor demonstruje funkčnost vytvořené sw aplikace s využitím náhledů na jednotlivá okna grafického uživatelského rozhraní. Z textu práce není zcela jasné, zdali byla funkčnost celé aplikace ověřena také při řízení zvukového hw, nikoliv pouze prostřednictvím sw simulátoru. Je také nutné zmínit, že textové komentáře v části přiloženého zdrojového kódu jsou zcela nevhodné a autor je patrně považuje za zbytečné. Pokud je kompletní zdrojový kód komentován podobným způsobem, pak se ve zdrojových kódech bude schopen orientovat pravděpodobně pouze autor, nikoliv zadavatel projektu nebo další programátor. I přes výše uvedené připomínky autor vytvořil vhodnou sw aplikaci, která pravděpodobně bude splňovat požadavky zadání. Je také nutné zdůraznit, že jde o poměrně rozsáhlý projekt, do něhož autor musel investovat značné úsilí a mnoho času, což je nutné hodnotit velmi pozitivně. Předložená DP o rozsahu 74 stran včetně příloh má průměrnou odbornou úroveň, text ojediněle obsahuje překlepy a nevhodné nadpisy (zkratky, nic neříkající slovní spojení), autor na některých místech nedodržuje odbornou terminologii, grafická úprava práce je velmi dobrá, text je v celé práci srozumitelný. Výstupy uvedené v DP odpovídají jejímu zadání, zadané úkoly považuji za splněné, práci doporučuji k obhajobě a hodnotím ji bodovým ohodnocením: 85b.

Navrhovaná známka
B
Body
85

Otázky

eVSKP id 65697