DVOŘÁK, P. Příprava aminových plazmových polymerů a jejich interakce s ECM proteiny [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2019.

Posudky

Posudek vedoucího

Zajíčková, Lenka

Práce je napsána přehledně a až na vyjímky (např. občasné vrstvení vedlejších vět se spojkou který) má velmi dobrou jazykou úrověň. Teoretický úvod postihuje všechny aspekty experimentů (plazmochemickou přípravu vrstev i jejich charakterizaci). Drobnou připomínku mám ke kapitole 2.1, v níž student tvrdí, že k vytvoření nerovnovážného plazmatu se používá kapacitně vázaný doutnavý výboj. Ve skutečnosti je možné použít mnoho jiný typů výbojů a hned v další kapitole je zmíněný další z nich, induktivně vázaný výboj. Student provedl celou řadu experimentů s cílem posoudit stabilitu aminových plazmových vrstev a možnost navázání kolagenu. Výsledky včetně odhadnutých chyb shrnul do tabulek. Příště by se měl lépe zamyslet nad pravidly pro zaokrouhlování chyby a průměrné hodnoty. 1. V práci byly použity jedny konkrétní podmínky pro depozici plazmových polymerních vrstev z cyklopropylaminu. Myslíte, že by mělo smysl v dalších výzkumu vyzkoušet i jiné podmínky a jak by např. změna dodávaného radiofrekvenčního výkonu mohla ovlivnit funkční vlastnosti vrstev (rozpouštění v roztoku kyseliny octové a imobilizaci kolagenu)?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse A
Závěry práce a jejich formulace B
Využívání konzultací při řešení práce B
Celkový přístup k řešení úkolů A
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování A
Využití poznatků z literatury A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Kozáková, Zdenka

Práce se zabývá depozicí plazmového polymeru na bázi cyklopropylaminu, charakterizací vzniklých polymerních vrstev a jejich následnou interakcí s kolagenem. K charakterizaci vrstev byly použity křemenné mikrováhy, elipsometrie a FTIR. K vyhodnocení míry adheze kolagenu na polymerní vrstvě byly taktéž využity křemenné mikrováhy. Práce je vypracována pečlivě. Teoretická část je poměrně obsáhlá, ale velice logicky uvádí jednotlivé teoretické poznatky ve vztahu k vlastní práci. Experimentální část podrobně popisuje použitá zařízení a metody vyhodnocení. Výsledky jsou prezentovány především ve formě tabulek. K jejich zpracování mám pouze drobné připomínky: - zaokrouhlování některých hodnot v tabulkách (např. frekvence) - časté používání příslovce „kde“ Závěry jsou formulovány srozumitelně s návrhem dalších experimentů. Práce splnila zadané cíle a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků B
Interpretace výsledků, jejich diskuse A
Využití literatury a její citace A
Úroveň jazykového zpracování A
Formální úroveň práce – celkový dojem A
Závěry práce a jejich formulace A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 113570