BAČÍK, M. Simulátor funkce FM-CW dálkoměru [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Student Bc. Martin Bačík měl za úkol navrhnout laboratorní přípravek pro simulaci funkce modulátoru a demodulátoru FM-CW dálkoměru, provést počítačovou simulaci základních funkčních bloků a uskutečnit analýzu vlivu jejich parametrů na teoreticky dosažitelnou přesnost měření. V průběhu řešení pracoval svědomitě a zcela samostatně. Všechny požadavky zadání splnil. Zvolil technicky elegantní řešení simulátoru formou obvodu FPGA s případnou následnou realizací (která však nebyla zadáním požadována) na vývojové desce XILING Spartan-3. Diplomová práce je psána srozumitelně a student používá, až na výjimky, technicky správnou terminologii. Formální úroveň práce je, přes některé drobné nedostatky a překlepy, dobrá. Řídící program pro použitý procesor PicoBlaze (kapitola 6) bylo asi vhodnější zařadit do příloh.
Diplomová práce Bc. Martina Bačíka je zaměřena na návrh laboratorního přípravku pro simulaci funkce dvou nejdůležitějších funkčních bloků FM-CW dálkoměru (radaru). V teoretické části diplomové práce, která má převážně kompilační charakter, diplomant rozebírá principy a funkce kontinuálně pracujících radarů. Dále je popsáno blokové schéma radaru a faktory ovlivňující jejich přesnost. V kapitole věnující se hardwarové simulaci jsou popsány metody simulace a v závěru kapitoly je vybrána nejvhodnější metoda realizace simulátoru FM-CW dálkoměru. V druhé polovině práce je popsáno zvolené blokové schéma s integrovaným obvodem FPGA a jeho případná realizace pomocí vývojové desky XILING Spartan – 3. V práci jsem nenašel zásadní chyby. Řídící program student napsal v programovacím jazyce VHDL a simulačně ověřil základní funkčnost simulátoru FM-CW dálkoměru. Rovněž formální úroveň diplomové práce má velmi dobrou úroveň. Rozsah práce odpovídá požadavkům tématu a diplomant splnil všechny požadavky zadání.
eVSKP id 52311