SINGEROVÁ, T. Návrh změn konceptu motivačního programu pro zaměstnance ve vybrané organizaci [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Petrová, Kateřina

Předložená bakalářská práce je vypracována na standardní úrovni bez zásadních nedostatků. Studentka v průběhu roku pracovala na zadaných úkolech. Připomínky průběžně zapracovávala. Práci lze považovat za podklad, na základě kterého management společnosti může optimalizovat stávající motivační systém a posílit postavení na trhu. Bakalářská práce vykazuje 24% míru podobnosti v rámci kontroly plagiátorství. Při důkladnější analýze jsou shody u dílčích kapitol minimální. Při posouzení samotné bakalářské práce nebyl nalezen žádný podobný dokument, nelze tedy práci a její výsledky považovat za plagiát. Otázka: 1. Dotaz směřuje k Vámi navrhovanému systému odměňování dle jednotlivých oddělení, konkrétně jaké kritérium byste zvolila k určení pohyblivé složky mzdy u pracovníků na pozici pokladní?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B Vzhledem k úrovni provedených analýz a uvedeným návrhům práce lze konstatovat, že bakalářská práce dosáhla stanoveného hlavního cíle.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B Autorka zvolila vzhledem k tématu práce správný postup a adekvátní metody. Zvolený a popsaný postup odpovídá zadanému tématu. Pro zhodnocení společnosti jako celku studentka použila SWOT matici. Na základě výsledků dotazníkového šetření a výsledků SWOT matice navrhnula příslušná doporučení, popisující v závěrečné části práce.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B Autorka v práci interpretuje dosažené výsledky a vyvozuje z nich adekvátní závěry. Z celkového hlediska dosahuje bakalářská práce standardní úrovně. V rámci přehledného uspořádání jednotlivých návrhů bych doporučovala vyčíslit finanční návrhy v tabulce.
Praktická využitelnost výsledků C Předložené návrhy bakalářské práce představují podklad pro management společnosti, na jehož základě bude společnost schopna zoptimalizovat motivační systém.
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C Bakalářská práce je jazykově zpracována na standardní úrovni, práce obsahuje drobné gramatické chyby (včetně překlepů), které v celkovém měřítku nesnižují kvalitu diplomové práce. Drobnou připomínku mám k návrhu "Pravidelné roční schůzky", kde autorka uvádí, že by docházelo nikoliv jednou ročně ale až ke čtyřem schůzkám se zaměstnanci za účelem obeznámení o využívání zaměstnaneckých benefitů a podmínek pro jejich čerpání. Nicméně interval 4x ročně se jeví jako velmi častý a pořádání "kurzů" je zavádějící pojem.
Práce s informačními zdroji, včetně citací B Při zpracování práce studentka prokázala schopnost zorientovat se v odborné literatuře na úrovni, odpovídající zadanému tématu. Odkazy na zdroje jsou uváděny.
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Konečná, Zdeňka

Předložená práce je zpracována na dobré úrovni. Splňuje požadavky kladené na tento typ absolventských prací. V teoretické části jsou vhodně zpracovány poznatky ke zvolenému tématu, nicméně tyto mohly být pojednány v rámci konceptu řízení lidských zdrojů jako podnikové oblasti, do níž spadají. Studentka uvádí v seznamu literatury, že čerpá z 39 zdrojů, přičemž na škodu je, že u některých kapitol (např. 1.7 ) je čerpáno pouze z jednoho zdroje. V kontextu zpracovávaného tématu zaměřeného na motivační systém ve vybrané společnosti, není zcela jasné, proč studentka zvolila pro analýzu Porterův model pěti sil. Chybí shrnutí načerpaných relevantních poznatků v závěru teoretické části práce. V analytické části jsou vhodně zvolena metoda dotazníkového šetření zaměřená na povědomí a spokojenost zaměstnanců společnosti se stávajícími benefity. U SWOT matice nejsou dobře zařazeny položky v oblasti "příležitosti". V návrhové části se studentka zabývá systémem odměňování, tento však není pojednán v teoretické části tak, aby získané poznatky napomohly k fundovanému návrhu změn v systému odměňování. Studentčin návrh v této oblasti je možné považovat za dosti povrchní a nerozpracovaný tak, aby jej mohla firma aplikovat v podnikové praxi. Vhodné by bylo také zařadit harmonogram pro implementaci návrhů.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků D
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji C
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 142168