SHPILKA, T. Návrh a implementace systému Innovation Scorecard za účelem měření úspěchu inovace ve společnosti Red Hat [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Žižlavský, Ondřej

Studentka se ve své diplomové práci zabývá návrhem a implementací controllingového systému měření úspěšnosti procesních změn ve společnosti Red Hat Czech s.r.o. Za tímto účelem převzala a následně modifikovala originální controllingový rámec Innovation Scorecard pro podmínky agilních metod řízení v oblasti vývoje softwaru. Tato upravená verze byla aplikována na inovační projekt ve zvoleném podniku. Konkrétně se jednalo o inovaci procesu tzv. Continuous Integration. Zde studentka identifikovala kritické faktory úspěchu reflektující cíle projektu, navrhla metriky, provedla měření a vyhodnocení funkčnosti celého controllingového rámce. Diplomová práce byla vypracována jakožto součást řešení výzkumného projektu č. TL02000007 Innovation Scorecard: Controllingový rámec inovačních projektů pro IT odvětví. Diplomová práce je vypracována na velmi dobré úrovni, a proto ji doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod A
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Praktická využitelnost výsledků B
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací A
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Gazdík, Marcel

Tato práce vznikla na základě dlouhodobé spolupráce VUT a firmy Red Hat na projektu "Innovation Scorecard: Controllingový rámec inovačních projektů pro IT odvětví". V průběhu spolupráce studentka navštěvovala firmu Red Hat za účelem získání informací nutných k dokončení práce. Jakožto jeden z člen týmu, který spolupracoval s autorkou při sběru dat, kladně hodnotím přístup její během naší spolupráce a snahu o pochopení problematiky, jež je měřena. Toto je ostatně velmi dobře vidět na tom, jak je v práci nakládáno s odbornou literaturou. I přes to jsem si povšiml několika nepodložených tvrzení či předpokladů, tyto však nemají na dosažené výsledky valný dopad. Drtivá většina práce je psána anglicky a gramaticky je až na několik výjimek většinou v pořádku. V práci je možné nalézt překlepy, nedokončené věty, nebo nesmyslná znění vzniklá pravděpodobně přepisováním. U tabulek mi často chyběly jednotky. Na první pohled tak není jasné jak hodnoty v tabulce interpretovat, je tedy třeba získat tyto informace z textu který předchází tabulkám. V práci se také vyskytuje několik faktických nesrovnalostí, jako například že Fedora Linux je produkt který vzniká z RHEL, nebo co je Bare metal, případně v teorii na straně 82, kde se mluví o nápadu číslo 3 jako o Jenkins serveru, který byl v předešlé kapitole označen jako nápad číslo 2 a později zamítnut během třetí fáze s výsledkem "No Go". Vzhledem k výše uvedenému jsem se rozhodl práci ohodnotit jako dobrou a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků C
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň D
Práce s informačními zdroji B
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 127676