VOŽDA, O. Řízení invalidního vozíku [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.
Diplomant přistupoval k řešení diplomové práce svědomitě a samostatně. Práci věnoval přiměřené úsilí. Konsultace, které se mnou měl, byly pouze koncepčního charakteru. Veškeré detaily práce řešil prakticky samostatně. Obzvlášť pokud jde o návrh a provedení hardwareové a softwareové části projektu postupoval zcela samostatně. Zdárnější dokončení práce bylo znemožněno nižší kvalitou regulace rychlosti kol vozíku. Tato regulační smyčka a hlavně její senzorická část byla řešena v předchozích projektech jiných studentů a vzhledem k technologickému provedení zpětné vazby nebyla dostatečně kvalitní. Samotné řízení vyšší úrovně, které autor řešil, pracovalo principiálně správně. Celkově jsem přesvědčen o tom, že diplomant má velmi dobré schopnosti pro inženýrskou práci. Celkově hodnotím jeho činnost při práci na diplomovém projektu známkou A tj. výborně.
Práce o rozsahu 83 stran je nepříliš přehledně rozdrobena do 17 kapitol. Postupně se věnuje matematickému modelu podvozku, modulu zpracování obrazu, přenosu dat, ultrazvukovým senzorům, řídicímu software, simulacím a praktickým testům. Poměrně složité zadání, kterému se student věnoval i v předcházejících pracích, bylo splněno. Při praktické ukázce se vyskytly problémy s rychlostním řízením motorů a s přesností odometrie způsobené zřejmě optickými inkrementálními snímači, které byly vyrobeny a namontovány v rámci předchozí bakalářské práce jiného autora. Po formální stránce je práce na nadprůměrné úrovni, pouze v grafu na straně 66 chybí popis os. Během řešení poměrně komplexní úlohy student zajisté prokázal inženýrské schopnosti, proto práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 66366