ŠRAJER, M. Formování struktury tuhnutí pájecí slitiny při průchodu elektrickým proudem [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2024.
Student Michal Šrajer vypracoval bakalářskou práci na téma “Formování struktury tuhnutí pájecí slitiny při průchodu elektrickým proudem“. Práce je strukturovaná logicky a systematicky. V práci se vyskytuje spoustu ne úplně vhodných slovních obratů. Kvalita obrázků jak v elektronické, tak tištěné práci není nejvhodnější. Některé obrázky by se dali považovat za duplicitní, ale práci to nijak nesnižuje. Zadání bylo splněno, jen by část o diskusi výsledku zasloužila více podrobněji popsat zjištěné jevy. Práce splňuje doporučený rozsah pro bakalářskou práci. Práci hodnotím známkou B s celkovým počtem bodů 80.
Předložená bakalářská práce s názvem“ Formování struktury tuhnutí pájecí slitiny při průchodu elektrickým proudem“ se zabývá touto tématikou na 47 stranách z toho 12 teoretický rozbor a 35 praktická část práce. Práce tedy splňuje normu rozsahu pro bakalářskou práci. Student použil 26 citací z toho 8 anglických zdrojů. Práce je členěna srozumitelně, byť obsahuje pár gramatických chyb a překlepů. Teoretická část je dostatečně zpracována na úrovni bakalářské práce. V prací je přes 60 obrázků, které ne vždy jsou úplně nutné. Praktická část je strukturována logicky, dle toho, jak student pracoval na bakalářské práci. Jako přínosnou bych hodnotila kapitolu 2.11 leptání, kdy student použil několik leptacích roztoků na zjištění povrchové struktury pájecí slitiny. Dále student opticky zhodnotil povrch testovaných ingotů a následně se zaměřil na měření intermetalické sloučeniny na přechodu elektrody a pájecí slitiny. Toto měření následně zpracoval v programu, ve kterém změřil průměrnou tloušťku intermetalické vrstvy a efektivní drsnost, což považuji za vhodný postup při měření intermetalické vrstvy. Celkově práci hodnotím známkou B s celkovým počtem bodů 85.
eVSKP id 160226