MACH, L. Aplikace SI, superinduktorů a FDNR v kmitočtových filtrech [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Petržela, Jiří

Zadání bakalářské práce lze považovat ve všech bodech za splněné. I přes značné obtíže se studentovi podařilo přípravek realizovat a prakticky ověřit. Výsledný laboratorní přípravek však mohl být proveden lépe s menším počtem propojovacích zdířek. Oscilátor vyrobený z FDNR nepracuje příliš přesvědčivě. Student pracoval aktivně a hojně využíval konzultací, na které docházel pravidelně v celém průběhu řešení projektu. Naopak by neškodila větší samostatnost. Navržená laboratorní úloha je co rozsahu i náplně optimální. Nepředpokládá však využití všech možností navrhovaného přípravku, což je škoda. Ke zpracování bakalářské práce student efektivně využil četných knižních zdrojů.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) C 15/20 Student pracoval aktivně a hojně využíval konzultací, na které docházel pravidelně v celém průběhu řešení projektu. Naopak by neškodila větší samostatnost.
Využití literatury A 10/10 Ke zpracování bakalářské práce student efektivně využil četných knižních zdrojů.
Splnění zadání A 45/50 Zadání bakalářské práce lze považovat ve všech bodech za splněné. I přes značné obtíže se studentovi podařilo přípravek realizovat a prakticky ověřit. Výsledný laboratorní přípravek však mohl být proveden lépe s menším počtem propojovacích zdířek. Oscilátor vyrobený z FDNR nepracuje příliš přesvědčivě.
Formální zpracování práce B 17/20 Navržená laboratorní úloha je co rozsahu i náplně optimální. Nepředpokládá však využití všech možností navrhovaného přípravku, což je škoda.
Navrhovaná známka
B
Body
87

Posudek oponenta

Brančík, Lubomír

Předložená bakalářská práce se zabývá aplikacemi syntetických induktorů, superinduktorů a kmitočtově závislých negativních rezistorů v kmitočtových filtrech. První část práce, zhruba její polovina, je věnována teoretickému rozboru problematiky, včetně možností obvodových realizací syntetických prvků a ukázek simulací jejich kmitočtových charakteristik v PSpice. Ve druhé části práce je pak stručně popsána konstrukce laboratorního přípravku. V souladu se zadáním je konečně vypracováno kompletní zadání laboratorní úlohy, včetně vzorového řešení. Právě v těchto částech bakalářské práce lze spatřovat největší vlastní přínos studenta. V práci se vyskytuje několik drobných formálních nedostatků, např. ve vzorci (2.1) je komplexní frekvence značena symboly "s" i "p", chyba ve vzorcích (2.6) a (3b) a několik dalších drobných překlepů. Celkově je ale formální zpracování práce na velmi dobré úrovni, zvláště laboratorní úloha je zpracována velmi kvalitně. Kapitola 3 "Laboratorní přípravek" je pojata velmi minimalisticky. Postrádám zde především srovnání charakteristik naměřených (které jsou pak uvedeny v rámci laboratorní úlohy v kap. 7.5) a charakteristik, které bylo možné získat simulací v PSpice. Celkově považuji zadání bakalářské práce za splněné a hodnotím ji známkou velmi dobře.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 18/20
Odborná úroveň práce B 40/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse B 17/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
B
Body
83

Otázky

eVSKP id 14578