HRAZDĚRA, T. Měření vybraných parametrů set top boxů DVB-T [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Štukavec, Radim

Student se v teoretické části práce seznámil se standardem DVB-T a blokovou strukturou přijímače (set top boxu). Dále se seznámil s normou definující měření systému DVB-T a vybrané parametry, měřitelné u set top boxů detailněji rozebral. V praktické části, analyzoval hardwarovou konstrukci dostupných set top boxů, navrhl proveditelná měření a ta následně zrealizoval za účelem porovnání vlastností jednotlivých přijímačů a referenčního přijímače. Výsledky jsou přehledně prezentovány a komentovány. Všechny body zadání byly splněny. Student si samostatně zajistil dostatek odborné literatury, se kterou pracoval. Pravidelně využíval konzultací, kde prezentoval dosavadní dosažené výsledky a další postup prací, pružně reagoval na připomínky. K formálnímu zpracování práce nemám žádné výhrady.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 45/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 18/20
Formální zpracování práce A 19/20
Využití literatury A 9/10
Navrhovaná známka
A
Body
91

Posudek oponenta

Kratochvíl, Tomáš

Předložená bakalářská práce se zabývá měřením vybraných parametrů přijímačů pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T, tzv. set-top boxů. Student prostudoval standardní metodiku měření podle norem ETSI, kterou poté aplikoval na experimentální a laboratorní měření třech přijímačů, které byly dostupné v laboratoři Televizní techniky a videotechniky. Práce má dostatečný rozsah 45 stran. Grafická a formální úroveň práce je až na drobné výjimky na velmi dobré úrovni. Jednotlivé kapitoly na sebe navazují logicky. Z předložené práce se dá konstatovat, že student provedl rozbor vnitřní struktury přijímačů Humax F3-FOX T, Technisat DigiPal 2 TX a iCan 2000T. Během experimentálních měření student vyhodnotil zejména kmitočtovou stabilitu, odolnost přijímačů vůči chybám modulátoru (potlačení nosné, amplitudové nevyvážení a fázová chyba) a rozsah řízení funkce AGC. V práci jsem bohužel nenašel měření základního parametru a to citlivosti přijímačů. Zadání práce považuji za splněné. Vzhledem ke všem uvedeným předchozím hodnocením doporučuji práci k obhajobě před státní zkušební komisí a navrhuji práci hodnotit stupněm B/88 bodů.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce B 43/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse B 17/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
B
Body
88

Otázky

eVSKP id 30949