LAZORČÁK, D. Prezentace audiovizuálního díla ve virtuální realitě [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2020.
Student pracoval samostatně, efektivně využíval konzultací a zodpovědně splnil požadované zadání. Vytvořil řešení, které kromě vytvořené virtuální scény umožňuje vyhledání a streamování vybraného videa pomocí obrazového mapování na daný 3D objekt. Menší slabinou jeho výstupů je teoretická část, ve které bylo možné provést hlubší rozbor dané problematiky. Množství odvedené práce, zodpovědný přístup studenta a kvalita odevzdaných materiálů dle mého názoru splňují požadavky na velmi dobré hodnocení 85 body.
Student vytvořil pomocí herního enginu prezentační prostředí pro audiovizuální díla ve virtuální realitě. Prostředí umožňuje načítání děl z velké databáze umístěné na vzdáleném serveru a filtrování obsahu celé databáze na základě přiřazených tagů k jednotlivým audiovizuálním dílům. V teoretické části stručně popisuje několik aktuálně dostupných herních enginů, včetně jejich licencování a pokračuje popisem mapování textur. Tato část je krátká a měla by obsahovat mnohem větší popis problematiky. Praktická část obsahuje detailní popis vytváření virtuálního prostředí ve zvoleném enginu, popis skriptů a kódů pro vytvoření a propojení aplikace se vzdáleným serverem obsahujícím audiovizuální díla. Student věnoval velkou část času praktické části i přes to práce vykazuje nedostatky. Vytváří collider pro znemožnění průchodu uživatele objekty jako jsou stromy, ale tělesy promítajícími audiovizuální díla je možné volně procházet. I přes znemožnění průchodu stromy, je možné se dostat do nedefinované oblasti jako je například pád z asteroidu. Pro ukázkové účely je však prostředí dostačující. Návrh databáze vzdáleného serveru velmi nevhodně využívá jedno textové pole pro ukládání tagů. Některé výpisy kódu jsou zcela zanedbatelné, jedná se například o vytváření proměnných ve výpisu 3.3. Na většinu výpisů v textu student neodkazuje .Zcela zbytečně vytváří nezabezpečené FTP spojení pro získání obsahu serveru. Po formální části práce obsahuje velký počet překlepů a typografických chyb. Je zde nepotřebně uvedena také spousta anglických názvů, které obsahují slovenské ekvivalenty (např. free to use, loop, user interface, atd.). Matematický vzorec je vložen v práci jako obrázek a to je uvedeno i v popisku obr. 2.4. Student čerpal z velké části z neodborných zdrojů a několikrát i z wikipedia.org. Část věnována PHP a MySQL postrádá zdroje ze kterých student čerpal. I přes všechny zmíněné nedostatky doporučuji práci k obhajobě a navrhuji D 68 b.
eVSKP id 125887