ROŠKO, T. Teplotní senzor využívající modul (Espressif) ESP32 [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.
Pan Tomáš Roško předložil bakalářskou práci na téma “Teplotní senzor využívající modul (Espressif) ESP32”. Práci vedle vedoucího vytvářel také s pomocí konzultanta Ing. Ondreje Pavelky z firmy Honeywell, který byl s jeho přístupem zcela spokojen. Pan Roško měl za úkol navrhnout a připravit realizaci teplotního senzoru využívajícího modul ESP32, který bude mít navíc vstup pro externí čidlo – a to napěťovou a proudovou smyčku. Student ve své práci rozebral současnou situaci v oblasti IoT a příslušné technologie a také vhodné cloudové služby pro vizualiaci dat z IoT čidel. Na základě parametrů služeb se rozhodl pro vlastní řešení. Taktéž provedl výběr a analýzu vhodných komponent pro bakalářskou práci. Autor práce demonstroval schopnosti mechanického designu – vytvoření vlastní krabičky v programu SketchUp, firmware, dále navrhl DPS, pro zobrazovaní sestavil jednoduchý program v PHP. Výsledkem práce je funkční výrobek dle zadaní práce včetně naprogramování jednoduché PHP serverové aplikace. Práce splňuje požadavky a doporučuji ji k obhajobě s hodnocení A /95 bodů.
Bakalářská práce s počtem 30 stran samotného textu patří sice rozsahově k těm kratším, nicméně část práce se skrývá ve zdrojovém kódu, který je v příloze. Po formální stránce je v pořádku s malým množstvím gramatických chyb a překlepů. Práce má dobrou grafickou úpravu. Po obsahové stránce je práce rozdělena do šesti kapitol. První, čistě teoretická se věnuje Internetu věcí. Další kapitoly již popisují samotný návrh zařízení a to od výběru HW komponent, přes samotný návrh a praktickou realizaci až po testování vyrobeného vzorku. Přiložený zdrojový kód splňuje základní programátorské zásady, dodržuje zásady strukturovaného programování. Zadání bylo splněno, student navrhl a realizoval jednoduchý teplotní senzor a to včetně 3D návrhu krabičky v programu SketchUp. Při návrhu byl kladen důraz na energetickou úspornost zařízení. Oceňuji řešení vlastního webového rozhraní sloužícího k archivaci a zobrazování měřených dat. Webová aplikace je graficky velmi zdařilá a intuitivní. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 110220