GALBAVÝ, J. Systém vyhodnocování pro stopový detektor v pevné fázi [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Novotný, Radovan

Diplomant měl navrhnout algoritmus pro vyhodnocování detekce těžkých nabitých částic stopovým detektorem. Tento měl umožňovat vytvořit způsobilý systém měření, uplatnitelný v aplikaci automatického zpracování dat z dozimetru. Zvolené řešení se opíralo o použití Houghovy transformace. Cíle práce byly naplněny, práce má adekvátní úroveň. Aktivita během řešení, konzultace a komunikace byla poznamenána pracovním vytížením studenta a do jisté míry se projevila ve finálním zpracování práce. To se nutně projevilo v hektičnosti a stresu při dokončování a v odvedené práci jak ze strany studenta, tak i vedoucího práce – prostor pro finální korekturu byl v podstatě nulový. Rozsah použité literatury a jiných informačních zdrojů svědčí o diplomantově zájmu o téma. V práci vhodně cituje a odkazuje na literaturu. Vadou na kráse jsou nedopatření ve formátování, drobné formulační nepřesnosti. Na straně druhé je nutné z pohledu vedoucího práce vyzdvihnout samostatnost, schopnost zorientovat se v problematice, vydefinovat alternativy řešení a tyto i uplatnit. Práci doporučuji k obhajobě a hodnotím ji stupněm A.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Levek, Vladimír

Student se ve své práci zabývá návrhem algoritmu pro analýzu dat získaných dozimetrickým měřením. Předložená práce vychází ze stávajícího konceptu a klade si za cíl zefektivnění procesu vyhodnocení dat. V úvodní části diplomant přehledně popisuje metody měření přítomnosti radonu, popisuje problematiku spojenou s uvedenou technologií a rovněž se zmiňuje o škodlivém vlivu radonu na lidský organismus. V další fázi autor popisuje dosavadní způsob vyhodnocení získaných dat. Zbývající část práce je věnována návrhu nového algoritmu a jsou rovněž zmíněny diferenciace výsledků stávajícího a nového systému vyhodnocení. Veškerý text je psán čtivou a přehlednou formou s dostatečnou erudicí prokazující vysoký stupeň autorových znalostí. Z hlediska obsahu bych mírně vytknul nejasnou hranici mezi částí obecné teorie a vlastním návrhem. Druhá část práce zabývající se vlastním návrhem je rovněž protkána obecnými popisy, takže není mnohdy patrné, zda se jedná o vlastní invenci. Praktické části diplomové práce by více slušelo vyjádření vlastního návrhu ve formě: tabulek, diagramů, seznamu knihoven, popisu tříd, popřípadě dalších nástrojů. Všechny by mohly být přehledně seřazeny v určitém hierarchickém sledu. Mezi prohřešky předložené práce kazící výborný dojem, patří malé množství drobných nedostatků. Nejsou odkazovány některé obrázky (11x), v textu jsou tabulky bez titulků (6x), vzorec není číslován (1x). Na pár místech textu je použito nevhodné formátování (odrážky nejsou zarovnány do bloku, text s nepevnou mezerou, text pod titulkem pokračuje ve stejném formátování jako titulek…). Text rovněž oplývá větším množstvím odstavců tvořících jenom jednu větu nebo název nějaké metody či subjektu. Množství drobných formálních prohřešků a rovněž nepříliš jasná formulace vlastního návrhu snižuje moje hodnocení práce, která je jinak výbornou rešerší. Práci hodnotím 88 body.

Navrhovaná známka
B
Body
88

Otázky

eVSKP id 102938