SČENSNÝ, Ľ. Vliv rozdílných mikroleptů na pozorování morfologie intermetalických vrstev [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2022.
Zadání bakalářské práce "Vliv rozdílných mikroleptů na pozorování morfologie intermetalických vrstev" vycházelo z požadavku vědecko výzkumné činnosti na ústavu a praktických aplikací. Aktivita studenta během řešení a zpracování práce byla na velmi dobré úrovni. Student se velmi rychle orientoval v řešené problematice . Student se pravidelně účastnil konzultací a diskutoval řešenou problematiku. Student prostudoval vybranou odbornou literatura a poměrně rychle začal řešit dílčí části zadání. Student provedl rozsáhlá měření a pozorování. Výsledky měření a pozorování vyhodnotil v závěru práce. Student byl samostatný při řešení bakalářské práce a prokázal vysokou odbornou úroveň, soustředěné zaujetí úkolem a předpoklady pro systematický přístup. Práce je zpracována přehledně a formálně správně. Literatura byla během řešení používána. Zadání bakalářské práce bylo splněno v plném rozsahu a v mnohých směrech překročeno. Výstupy a poznatky z bakalářské práce mohou být využity v dalších činnostech na ústavu a přiřešení dalších prací. Práci doporučuji k obhajobě.
Úkolem studenta bylo prostudovat problematiku mikroleptů, odzkoušet vhodná složení leptacích směsí pro pozorování intermetalických vrstev olovnatého a bezolovnatého pájeného spoje a porovnat dosažené výsledky. V teoretické části student v práci nejprve popisuje proces pájení z hlediska jednotlivých povrchových úprav DPS, pájecích slitin a tavidel. Dále je v práci popsán princip vzniku intermetalických sloučenin, jejich složení u jednotlivých druhů pájecích slitin a princip jejich měření a vyhodnocování studentem. Dále student v práci popisuje princip metalografie a obecný postup pro přípravu vzorků pro ni. V praktické části práce student popisuje proces přípravy konkrétních navržených mikroleptadel a pájených vzorků pro metalografii. Ke konci práce student popisuje proces aplikace těchto mikroleptadel na jednotlivé použité vzorky a vyhodnocuje výsledky získané jejich pozorováním. Zvlášť kladně hodnotím studentův precizní přístup k samotné výrobě vzorků pro metalografii (leštění až suspenzí s hrubostí částic 60 nm) a kvalitní srovnání získaných výsledků. Celá práce je velmi přehledně uspořádána a až na pár částí se velmi dobře čte. Práce je po odborné stránce na vynikající úrovni a po stránce stylistické, až na pár případů zbytečně a dost nešťastně rozdělených souvětí do velmi krátkých vět a pár překlepů, na výborné úrovni. Práci vřele doporučuji k obhajobě a hodnotím celkově 97 body, tedy stupněm A.
eVSKP id 142334