KOVÁŘOVÁ, K. Návrh komunikačního mixu dětské herny [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Mráček, Pavel

Autorka v práci prokazuje schopnost aplikovat získané teoretické poznatky v analytické i návrhové části. K diplomové práci autorka přistupovala od samotného začátku zodpovědným způsobem s pozitivním přístupem ke zvolenému tématu a problematice. Práce obsahuje množství adekvátně zvolených informačních zdrojů. Nejen v teoretické části, ale také v analytické i návrhové části pak autorka vhodně těchto zdrojů i jejich kombinací využívá. Práce předkládá relevantní a smysluplné návrhy, které jsou prakticky realizovatelné a lze je označit za přínosné. Autorka zde logicky nejdříve navrhuje logomanuál a následně vše nastavuje podlé nově nastavené korporátní identity. Veškeré návrhy jsou pak v práci přehledně shrnuty, vyčísleny, nechybí zde harmonogram realizace a je zde také vyjádřena účinnost navrhovaných komunikačních nástrojů. Otázky k obhajobě: - Jak byste řešila problém, který by mohl nastat v případě podpory prodeje - spolupráce s kinem Máj v podobě toho, že se Vám sejde na základě volného vstupu ve stejnou dobu (např. okamžitě po konci promítání) větší množství návštěvníků, než je herna kapacitně schopna obsloužit? - Co si myslíte o guerillovém marketingu jako možném nástroji komunikace právě dětské herny?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C Autorka v práci volí standardní postupy a metody řešení. Veškeré pak lze označit za relativně adekvátní vzhledem ke zvolenému tématu.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C V některých částech analýz by bylo vhodné obecnější závěry vtáhnout konkrétněji pro analyzovanou hernu. V rámci analytické části bylo vhodné hlouběji rozepsat a porovnat marketingově komunikační materiály konkurentů (vč. využití fotografií i obrázků.
Praktická využitelnost výsledků A Návrhy podané autorkou lze považovat pro dětskou hernu za přínosné. Autorka zde dobře vystihla potřebu práce corporate identity jakožto základního prvku pro komunikační aktivity. Jako přínosné hodnotím vypracování design manuálu, který autorka vložila do příloh.
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C Práce má logickou a přehlednou strukturu. Místy se však vyskytují předložky na koncích řádků, což může vizuálně maličko snižovat vnímanou úroveň práce. V kapitole 4.2.2. Informační letáky (str. 73) se autorka odkazuje na obrázek č. 10, ale je myšlen obrázek č.12 - Návrh informačního letáku.
Práce s informačními zdroji, včetně citací B Práce obsahuje množství relevantních informačních zdrojů. Autorka ukazuje schopnost práce s těmito zdroji i schopnost správně tyto zdroje ocitovat.
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Kaňovská, Lucie

Práce působí velmi dobrým dojmem a je zřejmé, že studentka daný podnik velmi dobře zná. Na základě provedených analýz a vlastních informací studentka velmi dobře zpracovala i návrhovou část, která odpovídá aktuální situaci dětské herny. Návrhy jsou víceméně velmi dobře realizovatelné.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B V práci jsou použity standardní metody, které odpovídají práci s takto stanoveným zaměřením.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C Některé oblasti mohly být lépe popsány a zhodnoceny.
Praktická využitelnost výsledků B Navržené návrhy studentkou jsou relevantní a odpovídají aktuální situaci dětské herny.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B Práce je na standardní úrovni.
Práce s informačními zdroji A Studentka umí pracovat s informačními zdroji bez problémů.
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 103137