VAHALÍK, J. Analyzátor protokolu DMX 512 pro osobní počítač [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Student měl v rámci své bakalářské práce realizovat převodník USB-DMX512 pro osobní počítač s obslužným programem. Ten by měl umožňovat zobrazení přenášených dat, jejich analýzu a také generování. Student během tohoto semestru pracoval velmi samostatně. Sice měl některé části realizovány již ze semestrálního projektu, návrh DPS byl k realizaci hotový až během května. Z těchto důvodů je v práci popisována realizace s využitím vývojového kitu. Po formální stránce je práce na průměrné úrovni, s drobnými překlepy a chybějící interpunkcí. Také se vyskytují typografické chyby. Vzhledem ke stavu práce v době odevzdání považují zadání splněné pouze v případě, že student u komise předvede realizované zařízení.
Rozsah závěrečné práce je hodně minimalistický, některé hlavní kapitoly zabírají jen dvě strany. U rozhraní SPI je nastavení hodinového signálu popisováno pro procesory Motorola, které ale nejsou použity a není jasná souvislost s řešením práce. Když už, tak výstižnější by byl obrázek hodinového signálu a přenosu dat pro různá nastavení. Podobně pro popis funkce programu mikrokontroléru nebo obslužné aplikace by bylo vhodné slovní popis doplnit o vývojový diagram. Obrázky schémat jsou pouhé výřezy z většího celku a vodiče vedoucí mimo ně nemají žádný popisek nebo návěští (např. na obrázku 5.3, 5.4, apod.). Podle seznamu součástek v příloze by se jen obtížně stanovil počet potřebných součástek stejné hodnoty, navíc u některých chybí označení pouzdra, míchá se označení a popis součástky, a např. u mikrokontroléru je v popisu uvedeno „kondenzátor“. Po formální stránce je práce na dobré úrovni, nicméně obsahuje překlepy, chybějící interpunkční znaménka, programátorské symboly (názvy funkcí, proměnných apod.) jsou odlišeny kurzívou místo běžnějšího neproporcionálního písma, několikrát se objevují velká prázdná místa bez jakéhokoliv důvodu. Seznam literatury obsahuje dostatečný počet zdrojů, které jsou v textu průběžně citovány. Formátování ale není konzistentní (jednou plné jméno jindy jen iniciála) a neodpovídá normě. Podobně minimalistické jsou vytvořené programy. Program na počítači neumožňuje výběr sériového portu nebo přenosové rychlosti (ty jsou pevně nastaveny ve zdrojovém kódu), umožňuje odeslání pouze tří přednastavených hodnot (0xFF, 0xAA, 0x00) a ne libovolnou hodnotu. Analýza se omezuje pouze na výpis odeslané/přijaté hodnotu. Není zmíněno použití SD karty nebo ethernet kontroléru. Pravděpodobně proto, že student nerealizoval vlastní zařízení, ale programy odladil s využitím vývojového kitu, jak sám přiznává v závěru. Pokud student u obhajoby nedoloží splnění minimální části zadání, je závěrečná práce nedostatečná.
eVSKP id 151153