JURÁNEK, D. Studium vlastností elektrodových materiálů pro pokročilé lithium iontové systémy [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2020.
Náplní bakalářské práce studenta Dominika Juránka bylo nastudování si problematiky Li-ion akumulátorů s přihlédnutím k novým systémům katodových materiálů s vyšším pracovním napětím a následná příprava vybraného typu vysokonapěťového katodového materiálu. Student v rámci své práce syntetizoval katodový materiál LiNi0,5Mn1,5O4 a následně se pokusil optimalizovat jeho vlastnosti pomocí dopování několika typů prvků. Výsledné materiály byly následně charakterizovány pomocí vybraných fyzikálních metod. Z připravených elektrodových materiálů následně připravil sadu elektrod, které byly následně charakterizovány pomocí elektrochemických metod. Student pravidelně docházel pracovat do laboratoře a na konzultace podle domluvy a i přes komplikovanou situaci v tomto semestru odvedl velké množství práce. Vzhledem k faktu že v rámci semestrálního projektu zpracovával student jiné téma pod jiným vedoucím, byly nároky na něj kladené v tomto semestru poměrně vysoké. Při zpracování práce si samostatně vyhledával literaturu, ale při samostatném zpracovávání textu bylo nezbytné velké množství zásahů do formy a struktury textu ze strany vedoucího práce. Práci doporučuji k obhajobě a hodnotím ji 85 body tedy známkou B.
Student Dominik Juránek vypracoval bakalářskou práci zabývající se elektrodovými materiály pokročilých lihno-iontových akumulátorů. Zadání práce proběhlo 3. 2. 2020, takže její vypracování bylo určitě ovlivněno situací a vládními opatřeními v souvislosti s nákazou Covid-19. V souvislosti s logickým omezením praktické části, kterou jistě nebylo možné provádět doma při samostudiu, jsem očekával kvalitní zpracování textu práce a teoretické části. Toto očekávání bohužel nebylo naplněno. Úroveň práce po stránce jazykové je nízká. Velké množství překlepů, pravopisných chyb a nelogických spojení snižuje úroveň práce a místy ztěžuje pochopení textu. Byla by vhodná alespoň důkladná kontrola, případně pravopisná a stylistická korektura práce. Popisy obrázků/grafů často nejsou na stejné straně s příslušným obrázkem, což zbytečně zhoršuje přehlednost. Tvrzení, že olověné akumulátory najdeme skoro všude (strana 4), se mi zdá poněkud nadsazené. V části 5.1 by bylo vhodné uvést konkrétní hmotnosti složek společně s jejich výpočtem, případně celkové množství materiálu. Z textu takto není zcela jasné, v jakých měřítcích laboratorní přípravy se pohybujeme. Samotné téma práce je velmi aktuální a důležité pro další výzkum a vývoj lithno-iontových akumulátorů. Byl v praxi vyzkoušen uvedený postup přípravy materiálů kladné elektrody lithno-iontových akumulátorů a bylo provedeno několik analýz každého materiálu, které vypovídají o vlastnostech daného vzorku a jeho případné další použitelnosti. Výsledky analýz jsou v práci uvedeny pomocí grafů a obrázků a jsou slovně popsány. Výsledky práce mohou být použity jako východisko k dalším experimentům. Zadání práce bylo splněno. Práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 127446