MATULA, O. Chytré tlačítko pro smart home [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Benešl, Tomáš

Zadáním studenta byl návrh chytrého tlačítka pro inteligentní domácnosti. Úkolem studenta byl průzkum trhu a v návaznosti na to navrhnout a realizovat HW a SW tlačítkového modulu. Student se vypracování bakalářské práce zhostil velice dobře. Práci si vhodně časově rozvrhnul, aby bylo možné výsledný funkční vzorek realizovat a otestovat. Velká část bakalářské práce pana Matuly se zabývala i hardwarovou přípravou DPS pro PWI sběrnici, která se v průběhu tvorby práce simultánně vyvíjela skupinou průmyslové automatizace. Po změně koncepce komunikační sběrnice student návrh přepracoval a adaptoval své řešení tak, aby zapadalo do nové koncepce se sběrnicí CAN. Práce s literaturou je na velice dobré úrovni a textová část, vyjma průzkumu trhu, je kompletně autorova práce. Konzultace student využíval v dostatečné míře a celý postup průběžně dokumentoval pomocí textové části bakalářské práce. Jako vedoucí hlavně oceňuji přístup pana Matuly k problémům, které při návrhu zařízení nastaly, jelikož byl schopen vždy detailně rozpracovat možné alternativy a předložit je k diskusi a následně bylo možné vybrat nejvhodnější řešení. Student při řešení své bakalářské práce jednoznačně prokázal své technické a odborné znalosti. Kvalita celé práce je na vysoké úrovni a výsledný návrh řešení je plně funkční. Dle výše zmíněného hodnotím práci pana Matuly 97 bodů A.

Navrhovaná známka
A
Body
97

Posudek oponenta

Bradáč, Zdeněk

V bakalářské práci měl student navrhnout a realizovat chytré tlačítko pro systémy smart home. Student měl nastudovat existující systémy a produkty, dále navrhnout a zrealizovat hardware chytrého tlačítka, a v neposlední řadě toto tlačítko vybavit vhodným programovým vybavením. Nakonec měl student zařízení otestovat a zhodnotit výsledný návrh a jeho funkčnost. V rámci své bakalářské práce student nastudoval potřebné znalosti, navrhnul elektronické obvodové schéma, vytvořil desku plošných spojů, kterou oživil a naprogramoval. Student zařízení otestoval a demonstroval jeho funkčnost. Postup práce student dokumentoval textovou částí bakalářské práce, kterou rozdělil na 7 kapitol. Samostatná kapitola je věnována úvodu do problematiky. Následně se student v kapitole 1 věnuje definici požadavků na výsledné zařízení s ohledem na HW, SW a funkčnost. Další kapitola se věnuje literárnímu průzkumu a současnému stavu, následuje návrh zařízení z hardwarového hlediska, kde student popisuje elektroniku a její návrh. Hardwarový návrh následuje kapitola věnující se konstrukčnímu řešení mechanické části. Předposlední kapitola se potom věnuje programovému vybavení. Na závěr student shrnuje dosažené výsledky v závěrečné kapitole. Mohu konstatovat, že bakalářská práce je na vynikající úrovni, student se práci věnoval svědomitě a pečlivě, což dokazuje jak výsledné technické řešení, tak i textová část. Na všechny činnosti ji student evidentně nechal dostatek času a zpracoval moc pěknou práci. Až na malé a nevýznamné výtky práci hodnotím velmi kladně a doporučuji ji k obhajobě.

Navrhovaná známka
A
Body
94

Otázky

eVSKP id 134735