SVOZIL, M. Řídicí systém pro laserovou herní zbraň [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.
Cílem bakalářské práce byl návrh modulů pro zbraňový systém hry lasertag. Po dohodě s vedoucím pak měl být realizován zvukový modul a pokusně kapacitní spínač. V úvodní části student stručně popisuje celý herní systém a specifikuje základní požadavky na jednotlivé subsystémy. Následuje vlastní návrh subsystémů a realizace výše uvedených subsystémů, bohužel bez plného odladění firmware. Vlastní návrh lze považovat za prakticky splněný, bohužel nefunkční firmware značně degraduje výsledek bakalářské práce. Zcela tragický je však text práce, který je prakticky nesrozumitelný, věty vykazují špatnou skladbu, špatné skloňování a velké množství hrubých gramatických chyb. Taková práce nemůže být akceptována jako vysokoškolská kvalifikační práce. Navrhuji proto finalizaci firmware a oživení alespoň zvukového subsystému a celkové přepracování textové části práce.
Předložená práce popisuje konstrukci tří modulů pro laserový herní systém. V úvodu student velmi zevrubně popisuje celý herní systém, následuje obecný popis požadavků na funkci bloků, které měl student za úkol realizovat, a popis základních použitých modulů. Popis je bohužel velmi chaotický a povrchní. Student nediskutuje možné varianty řešení. Student navrhl schéma zapojení požadované trojice modulů. Dva z nich realizoval, ale neoživil. Nefunkčnost zdůvodňuje vysokou obtížností programování, což vzhledem k použití procesorů ATmega128 v žádném případě není relevantní důvod. Dva zdrojové kódy v příloze na CD jsou převzaté, jeden z nich je mírně upraven. Ani jeden ale neodpovídá zdrojovému kódu na straně 46 (příloha D.1). Toto nelze považovat za firmware, způsob prezentace "vytvořených programů" je navíc za hranicí pravidel pro závěrečné práce. V příloze postrádám zdrojové soubory schémat a plošných spojů (BRD a SCH soubory pro program Eagle). Ke schématům mám zásadní výtky, student evidentně nepochopil základní principy elektroniky. Tlačítko, které slouží k propojení napájecího napětí se zemí lze těžko považovat za drobnou chybu (Obr. C.1). Na sběrnici I2C chybí pull-up rezistory (Obr. B.1), tranzistor na pinu PF7 procesoru je zapojen špatně. Dále nejsou připojeny některé důležité piny integrovaných obvodů, hodnoty některých součástek jsou evidentně nesprávné. Názvy a hodnoty mnoha součástek jsou nečitelné (překryvy). Abstrakt i úvod jsou neupravené (odpovídá projektu BB2E), zcela nevhodný je i způsob zápisu klíčových slov. Student má zjevné problémy ve vyjadřování, text je nesouvislý a často nesmyslný. Práce působí jako velmi špatně provedený strojový překlad cizojazyčného textu, ale ještě navíc obsahuje hrubky. Už jen detailem jsou pak chybějící citace u převzatých obrázků a řada dalších formálních prohřešků.
eVSKP id 65815