MIKULÁŠTÍK, J. Lokalizace RF vysilače [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Student přišel se svým zadáním a celý náročný úkol zdárně dokončil. Pravidelně chodil konzultovat práci a prezentoval výsledky, pracoval průběžně během celého semestru. Funkci výsledného zařízení jsem úspěšně otestoval.
Bakalář Jiří Mikuláštík měl dle zadání navrhnout a realizovat konstrukci lavinového vyhledávače. Soudě dle výsledků práce, které student uvedl ve své práci byly všechny body zadání bez výhrad splněny. Zadání vyžadovalo od studenta průměrnou zátěž, odpovídající magisterskému charakteru studia. Student musel během práce nastudovat princip funkce použitého mikrokontroleru, vyrobit analogovou vysílací i přijímací část, dále navrhnout desky plošných spojů, tyto osadit, oživit, naprogramovat. Vše podmíněno kompatibilitou s jinými zařízeními podobného typu, což vyžadovalo též studium norem ETSI k tématu se vztahujících. Student bohužel nevěnoval žádnou pozornost výdrži zdroje energie, ač konstruuje mobilní bateriově napájené zařízení. Chybí úplně výpočet či měření spotřeby zařízení v režimech vysílání / vyhledávání a z toho plynoucí výpočet potřebné kapacity baterie pro minimální dobu činnosti, nebo výpočet doby činnosti při specifikované kapacitě baterie. Použitá kapacita baterie není nikde v textu zmíněna. Student též vůbec nevěnoval pozornost prostředí, ve kterém by se přístroj měl pohybovat, nedefinoval žádným způsobem požadovanou odolnost proti vodě, teplotní a mechanickou. Student též nedefinoval velikostní či hmotnstní parametry kterých dosáhl a jejich srovnání s požadavky na s. 16 Student se během práce snažil ověřovat všechny použité komponenty, zejména objevil teplotní závislost použitého frekvenčního normálu v záporných teplotách, což znemožňuje praktické použití tohoto přístroje v mrazu. Student správně interpretuje výsledky těchto testů a navrhl možné řešení. Po formální stránce se práce jeví jako průměrná, obsahující průměrné množství překlepů, avšak bez gramatických chyb. Práce je členěna v logickém sledu, s důsledně oddělenými kapitolami principu funkce, návrhu jednotlivých obvodů a vlastním konstrukčním řešením. Schematická dokumentace obsahuje velké množství formálních chyb (chybná kategorizace obvodů, chybějící hodnoty součástek, texty přesahující do symbolů součástek, snižující čitelnost textů, chybějící popisy signálů, mixování anglosaských a evropských symbolů). Student úplně vynechal výkresovou dokumentaci mechanické konstrukce přístroje. Student se odkazuje na chybné či nečitelné hodnoty součástek ve schematu, ze kterých by mělo plynout např. nastavení pracovního bodu na str.24, ani naopak neudává potřebné výpočty jakými lze dospět k potřebným hodnotám těchto sporných součástek. Literatura je citována dostatečně, z práce je zřejmý vlastní díl práce studenta, a rešeršní část. Práci lze označt za původní. Student svou prací projevil inženýrské schopnosti. Práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 73641