BILÍK, Š. Obslužný SW pro automobilový tester [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Bakalářská práce navazovala na předchozí semestrální projekt a vznikla ve spolupráci s FSI. Cílem práce byl vývoj obslužného sw pro tester tlumičů automobilu dle metodiky EUSAMA. Zadání vyžadovalo nastudovat problematiku sběru a zpracování dat, naučit se programovat v prostředí LabVIEW a systém realizovat. Student dokázal samostatně nastudovat potřebné znalosti a prokázal i odpovídající odborné znalosti při provádění experimentů. Pracoval velmi iniciativně a samostatně, na pravidelné konzultace chodil připraven. Během práce se nesetkal s významnými problémy, měl dostatek času na provedení a vyhodnocení všech experimentů. Výsledkem je funkční sw splňující požadavky zadavatelů projektu z FSI.
Bakalářská práce pana Bilíka na téma "Obslužný SW pro automobilový tester" je vhodně členěná, obsahuje 13 stran teoretické části, 20 stran praktické části a 2 strany příloh. Po odborné a časové stránce zadání považuji za náročné, vyžaduje totiž nastudování problematiky měření přítlačné síly a její analýzy a schopnost vytvořit měřicí aplikaci. V teoretické části je přehledně rozebrána problematika testování přítlaku kola a způsob měření na tenzometrickém principu. Bohužel chybí přehled komerčně dostupných řešení z bodu 1 zadání. Také je na několika místech nesprávně používán pojem váha místo hmotnost. Vztah (1) pro metodiku EUSAMA je převzat ze zdroje [8], který není původní. Praktická část, která musela být časově náročná, ukazuje studentovu dobrou orientaci v problematice. Vytvořená aplikace vypadá funkční se všemi požadavky. Tomu nejspíš pomohl jednak rozbor, ale také výběr vhodné architektury. Je ale poměrně netradiční data po naměření uložit do textového souboru a analýzu provádět až po jeho opětovném načtení. Také se mi nelíbí použití diakritiky ve funkční části kódu (názvy komunikačních zpráv) a nadměrné použití lokálních a globálních proměnných, které odporují využité architektuře a přehlednosti kódu. Chybí popis požadovaného SW vybavení (není uvedena verze LabVIEW, ve kterém byl program vytvořen ani nutnost nainstalovaného Report Generation Toolkitu). Hardwarové zapojení snímačů ke kartě na obr. 15 není srozumitelné a nelze proto v této části posoudit korektnost (a to ani s pomocí přílohy č. 1). Po formální stránce je v práci viditelný časový tlak při dokončování, protože obsahuje větší množství překlepů a pravopisných chyb. Chybí také odkazy na obrázky, v kap. 4.2.4 a 7.2.3.1 je odkaz na neexistující kapitolu č. 0. Je použitá relevantní literatura. Zadání práce považuji až na bod 1, který má rozebírat komerční systémy, splněné. Student ukázal velmi dobré bakalářské schopnosti, které jsou jen mírně narušeny zmíněnými nedostatky. Navrhuji hodnocení 85/B.
eVSKP id 94467