BULAVA, L. Fitness aplikace pro Android [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2023.

Posudky

Posudek vedoucího

Roupec, Jan

Téma práce koresponduje se zájmy autora. Účelem práce je využití popularity mobilních zařízení k podpoře zdravého životního stylu, konkrétně se jedná o aplikaci pro podporu cvičení v oblasti kulturistiky. Autor zde využil svých programátorských schopností k vytvoření aplikace pro Android, která slouží jako pomocník pro cvičení v posilovně. Autor pracoval velmi samostatně a osvědčil schopnost využití nabytých znalostí k řešení praktických problémů. Vytvořená aplikace je funkční a je zvládnutá na požadované úrovni. Bohužel dojem z práce kazí formální nedostatky a časté neobratné a nepřesné formulace v textové části a také nedokonale zpracovaná pasáž pojednávající o případně existujících obdobných aplikacích. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti C
Grafická, stylistická úprava a pravopis C
Práce s literaturou včetně citací C
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Heriban, Pavel

Předložená závěrečná práce si klade za cíl vytvoření Fitness Aplikace pro operační systém Android. Po stručné úvodní kapitole následuje kapitola věnovaná výčtu vývojových prostředí, která umožňují tvorbu aplikací pro Android. V tomto výčtu chybí vývojové prostředí, jež bylo pro tvorbu aplikace použito a jemuž je věnována další kapitola. Následuje velmi stručné porovnání několika existujících aplikací s podobnou tematikou. Nejrozsáhlejší část práce je věnovaná vlastní aplikaci. V textu se prolíná popis uživatelského rozhraní včetně snímků obrazovek, použitých komponent a úryvků kódu aplikace. V celé práci je nesprávně používán pojem „widget“ místo správného „view“. Po jazykové stránce je předložená práce na průměrné úrovni, autor často používá nezvyklé formulace vět. Celkově dobrý dojem z grafické podoby práce kazí nedostatky v závěrečných částech práce – příliš roztažené řádky v seznamu literatury, dvě vynechané strany (49 a 50) mezi kapitolami a dvakrát uveden seznam příloh s různými nadpisy, z nichž druhý je prázdný. Vytvořená aplikace je na průměrné grafické a funkční úrovni. Z grafické úrovně práce vybočují v pozitivním smyslu animace zobrazující správné provedení cviku, o jejichž původu není v práci nic uvedeno. Aplikace obsahuje řadu funkčních chyb, namátkou: v šestidenním tréninku volba čtvrtku vrátí uživatele na volbu počtu dnů v týdnu, editace vlastního tréninku si pamatuje zadané cviky jen na pondělí, uložené tělesné parametry na aktuální datum se zobrazí až po změně data na jiné a návratu na aktuální. Podivné je i chování aplikace při použití šipky zpět. Při jejím použití po delším používání aplikace projdete téměř celou historii včetně různých zanoření a vynoření. Úvodní obrazovka a některé další zobrazují obrázky vždy na celou plochu, což při změně orientace zařízení naležato obrázky velmi deformuje.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání C
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod D
Vlastní přínos a originalita D
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry D
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii D
Logické uspořádání práce a formální náležitosti D
Grafická, stylistická úprava a pravopis D
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
D

Otázky

eVSKP id 149668